Intermarche Drawsko


Maszyny i urządzenia stosowane w kuchni gastronomicznej

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Maszyny i urządzenia stosowane w kuchni gastronomicznej

Na zapleczu każdego lokalu gastronomicznego znajduje się kuchnia, czyli prawdziwe serce tego typu miejsc. W niej - oprócz doświadczonego personelu - powinny znajdować się maszyny i urządzenia gastronomiczne zdecydowanie ułatwiające codzienną pracę.

Sprzęty wielkogabarytowe jako podstawa wyposażenia kuchni


Jednym z najpopularniejszych i najbardziej powszechnym segmentem wśród maszyn i urządzeń stosowanych w kuchni gastronomicznej są urządzenia chłodnicze. Większość z nich łączy w sobie jednocześnie cechy ekspozycyjne, jak i magazynowe. Tego typu sprzęt gastronomiczny można nabyć na stronie https://agusto.pl. W gastronomii urządzenia chłodnicze służą przede wszystkim do prawidłowego przechowywania niezbędnych zapasów produktów spożywczych, które mają ograniczoną datę ważności spożycia. Większe lokale gastronomiczne coraz chętniej korzystają z komór chłodniczych, jednak dla mniejszej gastronomii idealnym wyborem będą szafy chłodząco-mrożące.

Innym wielkogabarytowym sprzętem będącym podstawą każdego lokalu gastronomicznego są piece konwekcyjno-parowe. Dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem? Za pomocą tego typu sprzętu jesteśmy w stanie przygotować jednorazowo większe ilości jedzenia. Dodatkowo nowoczesne piece umożliwiają przyśpieszoną obróbkę termiczną żywności. Korzystanie z tego segmentu wyposażenia kuchni oszczędzamy więc nie tylko energię, ale również i czas. Jak wiadomo, w gastronomii każda sekunda jest na wagę złota.


Zadbaj o komfort pracowników kuchni


Bardzo dobrym pomysłem będzie także ulokowanie na zapleczu swojej kuchni zmywarki do naczyń. Przeciętny lokal gastronomiczny dziennie generuje masę zużytej i zabrudzonej zastawy. Ręczne mycie kubków, talerzy lub sztućców nie należy do najłatwiejszych zadań. Warto zwrócić uwagę, że zmywarki gastronomiczne to nieco inne urządzenia od tych, które na co dzień używamy w gospodarstwie domowym. Zmywarki dedykowane do lokali gastronomicznych charakteryzują się większą pojemnością oraz skróconym czasem pracy. Urządzenia renomowanych producentów są w stanie wykonać jeden cykl czyszczenia w zaledwie kilka minut. Pozwalają one również na wyster wysterylizowanie naczyń, co pozwala na zniszczenie wszelkich mikroorganizmów.

Warto zwrócić uwagę na drobne AGD

Urządzenia gastronomiczne nie ograniczają się jedynie do wielkogabarytowego sprzętu. Niezbędnym segmentem wyposażeniem niemalże każdej kuchni są także drobne urządzenia AGD. Ciężko wyobrazić sobie współczesny lokal gastronomiczny, który nie posiada ekspresów do kawy, mikserów, blenderów lub wyciskarek. Tego typu wyposażenie jest niezwykle przydatne do produkcji potraw i napojów będących stałymi punktami menu.

Oprócz wielkogabarytowych maszyn i drobnego sprzętu AGD podstawą każdego lokalu gastronomicznego jest także zastawa stołowa, w skład której wchodzą nie tylko miski i talerze, ale również filiżanki, sztućce i elementy dekoracyjne stołu. Mile widziane w tego typu przedsiębiorstwach są również akcesoria barmańskie. Szklanki i różnego typu kieliszki do alkoholi warto wesprzeć elektrycznymi kostkarkami lub kruszarką do lodu.

Pamiętaj, aby sprzęt wybrany do restauracji był zawsze najwyższej jakości oraz taki, który spełnia wszelkie zasady dotyczące bezpieczeństwa. Otwierając nowe miejsce nie warto oszczędzać na rzeczach, które są podstawą funkcjonowania dobrej restauracji.  

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto