Weź udział w niesamowitym projekcie

Pojezierze Drawskie

Piękne i bezpieczne


Wystawia dla fotografów i fotografików Pojezierza Drawskiego
Zgłaszanie prac

Do 30 września 2020 roku

Wernisaże i wystawy

Czekamy na zniesienie ograniczeń

Specjalne albumy dla autorów

wybranych na wystawę prac


O wystawie "Pojezierze Drawskie - piękne i bezpieczne"

Trwa projekt wystawy „Pojezierze Drawskie Piękne i bezpieczne”. Pandemia, a w szczególności ograniczenia trochę nam pokrzyżowały plany związane z organizacją wystaw. Mimo to, wierzymy, że będzie to ciekawe wydarzenie.

W drugiej połowie 2020 roku zaprosiliśmy fotografów i fotografików do udziału w projekcie. Na nasz pomysł odpowiedziało 54 fotografów, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Okazało się, że przesłane prace są piękne, a wybór bardzo trudny. Spośród 270 prac wybraliśmy, naszym zdaniem, najlepsze.

30 najpiękniejszych prac trafiło na wystawę i do albumu. Oprócz tego do albumu trafiło  jeszcze kilka niesamowitych prac.

Na chwilę obecną prace są już gotowe i dzięki uprzejmości Burmistrza Drawska Pomorskiego, są ukryte w Magazynie Solnym, czekając na możliwość organizacji wernisażu. Gotowe są również albumy, które otrzyma każdy fotograf, którego prace się w nim znalazły.

Wspólnie z wydziałami promocji samorządów, biblioteką w Kaliszu Pomorskim, drawskim Muzeum i Ośrodkiem Kultury w Złocieńcu dwukrotnie planowaliśmy terminy cyklu wysta jednak z uwagi na ciągłe ograniczenia terminy te są przesuwane.

Wystawy mają odbyć się w Drawsku Pomorskim, Kaliszu Pomorskim, Złocieńcu i Siemczynie. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i chcemy Was zaprosić już teraz do udziału w tych wernisażach. Jednakże o terminach poinformujemy, gdy będą pewne. Nie spieszymy się.

W listopadzie wysłaliśmy informację o wyborze zdjęć do fotografów, których zdjęcia zakwalifikowały się do projektu. Dla wszystkich pozostałych mamy również dobrą informację. Na koniec projektu udostępniona zostanie wirtualna wystawa, gdzie będzie można obejrzeć wszystkie prace, które przeszły kwalifikację techniczną.

 

Autorzy prac, które znalazły się na wystawie lub w albumie:

Ktarzyna Stasiak, Magdalena Lenart, Kamila Budzyńska, Maciej Krauze, Paweł Wolański, Radosław Dominowski, Jacek Liszewski, Robert Krawczyk, Bartłomiej Lenart, Henryk Skwirowski, Krzysztof Woźny, Tomasz Bielak, Rafał Kaczor, Marek Szczytkowski, Błażej Antonowicz, Jacek Wróblewski, Bartłomiej Bejnarowicz, Jakub Przybyła, Ewelina Berkowska, Monika Monkiewicz, Anita Balińska, Zbigniew Bociański, Tadeusz Brożek, Robert Stawicki, Wiesław Burkiewicz, Radosław Orski, Piotr Baran, Mirosław Kordos, Milena Hatłas, Izabela Klaudia Nies, Elzbieta Kordek, Beata Białach, Agnieszka Konowaluk-Wrotniak, Agnieszka Chwastek, Anna Krochmal, Krzysztof Hrynkiewicz, Michał Kuca, Magdalena Głuchowska, Marek Liszewski i Jacek Szymonowicz.

Mamy wielką nadzieję, że spotkamy się ze wszystkimi fotografami podczas wernisaży i osobiście wręczymy im albumy.

 
Image

Patroni wystawy

Image

Starosta Drawski
Stanisław Cybula

Image

Burmistrz Czaplinka
Marcin Naruszewicz

Image

Burmistrz Drawska Pomorskiego
Krzysztof Czerwiński

Image

Burmistrz Kalisza Pomorskiego
Janusz Garbacz

Image

Burmistrz Złocieńca
Krzysztof Zacharzewski

Image

Leszek Paradowski - ambasador wystawy

Leszek Paradowski podobnie jak Matka Natura, jest artystą, a jego fotografie to niemalże symfonia. Symfonia nie tylko obrazów jakie tworzy Przyroda i Człowiek, ale także i odcieni pozbawionych monotonii. Świadomość przemijania, sprawia, iż zanurza się w świat Flory i Fauny, by uchwycić efemeryczne chwile. Każdą porę roku wita z ogromną radością, uwieczniając pojawiające się zmiany jako istotny element życia. Zmiany te najchętniej obserwuje w swojej małej Ojczyźnie, na Pojezierzu Drawskim.
To ono jest dla niego niekończącym się źródłem inspiracji, idealną modelką, odkrywającą przed nim swe najskrytsze tajemnice.

Fotografik posiada tytuły artystyczne AFIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, PPSA Photographic Society of America oraz artysty fotografika Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat ponad stu międzynarodowych konkursów fotograficznych w kilkunastu krajach na całym świecie. Może poszczycić się Nagrodą Grand Prix oraz pięcioma złotymi medalami zdobytymi w jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie „21.TRIERENBERG SUPER CIRCUIT” (2012). Jak również czterema złotymi i dwoma srebrnymi medalami w prestiżowym konkursie „PX3 PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS 2015”. Ostatnimi osiągnięciami artysty są złoty medal na TIFA 2018 (Tokyo International Foto Awards) ,  trzecie miejsce  w kategorii profesjonalnej ludzie - autoportret  w Los Angeles International Photography Awards - IPA 2018. Za projekt pod tytułem "Piękna Polska"  otrzymał tytuł Excellent photographer podczas Festiwalu w Chinach “Camel Ring on Silk Road” Naiman International Photo Festival 2018. Jego dzieła wielokrotnie publikowano w albumach, czasopismach, kalendarzach oraz katalogach krajowych i zagranicznych.

www.paradowski.net.pl

Organizatorzy

Image
Image