Ile za OC płacą mieszkańcy woj. wielkopolskiego?

  • Napisane przez  najtaniejuagenta.pl
Ile za OC płacą mieszkańcy woj. wielkopolskiego?

W ubiegłym roku nasze województwo odczuło najmniejsze w całej Polsce podwyżki OC. Wynosiły one zaledwie 46%. Albo aż 46%, biorąc pod uwagę, że już na początku 2016 roku stawki były wyższe niż w innych regionach Polski.

Na początku zeszłego roku płaciliśmy za najtańsze OC średnio 499 złotych. W tym czasie, w świętokrzyskim składki były niższe o 100 zł. Nawet przy rocznych podwyżkach 70% dla woj. świętokrzyskiego, jego mieszkańcy płacili w grudniu o prawie 70 zł mniej za średnie najtańsze OC (667 zł, a w woj. wielkopolskim 731 zł*).

Jakie ceny OC w 2017 roku?

Wskazanie podwyżek dla ogółu kierowców nie nakreśla problemu niektórych kierowców, którzy płacą nawet kilka tysięcy złotych za najtańsze ubezpieczenie. Składki są wyliczane indywidualnie, a pod uwagę bierze się wiele czynników, związanych z ryzykiem ubezpieczeniowym. Na przykład: wiek kierowcy, miejsce zamieszkania, rodzaj pojazdu i wielkość wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę.

Przykładowo: 50-latek, mieszkający w Kościanie (60% zniżek w OC) zapłaci za najtańsze ubezpieczenie Fiata Punto z 2000 roku (poj. silnika 1,2) 499 zł (cena AXA Direct). Natomiast 20-latek z tego samego miasta (pierwsza polisa, brak zniżek) - właściciel takiego samego samochodu, musi się liczyć z wydatkiem min. 2330 zł (również oferta AXA).

Towarzystwa ubezpieczeniowe dokładnie weryfikują dane potencjalnego klienta. W dodatku oferty będą się różnić w zależności od wybranej firmy. Każda ma inną taryfę i promuje niższą ceną wybraną przez siebie grupę kierowców.

Porównaj ceny OC

Sugerowanie się składką, którą płaci np. sąsiad czy ktoś z naszej rodziny nie ma sensu. Również opinie o danym towarzystwie niewiele nam powiedzą. Skoro cena OC wyliczana jest indywidualnie, najlepiej przeprowadzić indywidualny sondaż rynku. Na przykład z pomocą internetowej porównywarki (pod warunkiem, że przedstawia ona oferty wielu towarzystw. Do takich należy np. porównywarka ubezpieczeń OC - Najtaniej u Agenta). Na dzień dzisiejszy to najskuteczniejszy sposób na znalezienie najtańszej propozycji ubezpieczenia samochodu.

*źródło rankomat.pl - podsumowanie 2016 roku

Powrót na górę

Moje konto

Więcej