Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ważna rola licealistów w ćwiczeniu WRZOS 21 na poligonie drawskim - zdjęcia

  • Napisane przez  ZS KP
Ważna rola licealistów w ćwiczeniu WRZOS 21 na poligonie drawskim - zdjęcia

Od 7 do 8 października uczniowie klasy 1b LO - Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim razem ze strażakami z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej uczestniczyli ćwiczeniach modułu GFFFV Poland pod kryptonimem WRZOS 21 na poligonie drawskim. Opiekę nad młodzieżą sprawowali:  wychowawca, pan Paweł Łuczko oraz pani Martyna Pacześna i ks. Przemysław Gracek.

W pierwszym dniu uczniowie kaliskiego liceum wraz z uczniami klasy medyczno-ratowniczej z drawskiego liceum obserwowali działania pożarnicze. Po  posiłku i treningu odwagi na Ośrodku Sprawności Fizycznej w Jaworzu, pełnili odpowiedzialną funkcję pozorantów w wypadku autokaru przewożącego młodzież. Działania pododdziałów PSP i WSP polegały na ratowaniu ofiar zdarzenia. Uczniowie wywiązali się z tego zadania znakomicie.

W kolejnym dniu ćwiczeń młodzież zapoznała się z pojazdami i sprzętem wojskowym Armii Stanów Zjednoczonych, stacjonującej na poligonie drawskim. Dla uczniów pierwszej klasy, była to pierwsza wizyta na poligonie. Udziału w ćwiczeniach strażaków dostarczył im wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń oraz zachęcił do wstąpienia po ukończeniu szkoły w szeregi Państwowej Straży Pożarnej. Był też okazją do integracji zespołu klasowego.

Dziękujemy Komendantowi PSP z Drawska Pomorskiego bryg. mgr inż. Pawłowi Dymeckiemu, koordynatorowi ćwiczenia st. kpt. Mateuszowi Waszczykowi oraz pozostałym strażakom za zaproszenie do udziału w ćwiczeniu, profesjonalną opiekę, nieodpłatny dowóz, wyżywienie i zakwaterowanie uczniów, a przede wszystkim za współpracę i możliwość zdobycia przez młodzież cennych poligonowych doświadczeń.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej