Intermarche Drawsko


W jaki sposób zmienić łazienkę?

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
W jaki sposób zmienić łazienkę?

Remont łazienki to dość kosztowna dla domowników inwestycja. Remont tego pomieszczenia to nie tylko wymiana płytek i urządzeń na nowe. Wówczas bardzo często zmieniamy instalacje wodno-kanalizacyjne lub instalujemy nowe punkty oświetleniowe.

Nowa łazienka powinna być bardziej funkcjonalna od obecnej. Dlatego też należy zastanowić się czy dotychczasowe ustawienie urządzeń jest odpowiednie.

Wymiana płytek na ścianach i podłodze


Remont zwykle rozpoczynany jest od skucia z podłogi i ścian starych płytek. Warto w tym celu zatrudnić profesjonalną firmę wykończeniową jak https://superstandardbud.pl. Zazwyczaj zanim nowe płytki zostaną położone, ściany i podłoga powinny zostać wyrównane. Jednym ze sposobów zlikwidowania wszelkich nierówności jest naniesienie tynku cementowego. W pierwszej kolejności gruntuje się ściany, a po upływie określonego czasu kładzie się zaprawę. Można wykorzystać inną metodę i zamontować na przykład płyty gipsowo-kartonowych. Z kolei zaś na oczyszczoną i zagruntowaną podłogę kładzie się masę samopoziomującą. Dodatkowo wokół wanny, kabiny czy przy umywalce warto pomalować masą z żywic syntetycznych.Wymiana instalacji


Remont łazienki to także wymiana instalacji wodno-kanalizacyjne. Wymieniamy ją z kilku przyczyn a w szczególności gdy w rurach nagromadzi osad, występuje spadek ciśnienia wody a także w razie nieszczelności Bardzo często zmieniana jest instalacja w przypadku zmiany miejsca urządzeń sanitarnych. W przypadku baterii naściennych należy dokładnie ustalić wysokość i rozstawienie rur. Układamy je pod podłogą a także za listwami maskującymi. W łazience montuje się zazwyczaj grzejniki drabinkowe z programatorem lub modułem oszczędnościowym. Umożliwia on utrzymanie temperatury w tym pomieszczeniu w zależności od potrzeb. Ze względu, że łazienka to dość specyficzne miejsce, w którym występuje wilgoć i kontakt z wodą należy zwrócić uwagę na sposób przeprowadzenia i zabezpieczenia instalacji elektrycznej oraz zastosowanie odpowiedniego osprzętu.

Na co zwrócić uwagę wymieniając urządzenia sanitarne?


Podczas wykonywania generalnego remontu łazienki warto zastanowić czy instalujemy wannę czy kabinę. Prysznic zapewne zajmuje mniej miejsca, a w małej łazience zazwyczaj umieszcza się go w rogu. Aby zyskać więcej miejsca można także pozostać tylko przy kratce odpływowej w podłodze lub brodziku bez kabiny. Można wtedy bliżej zamontować sedes lub umywalkę. Podwieszane urządzenia sanitarne są praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. W malutkiej łazience można zamontować praktyczny narożny kompakt.

Osoby, które chcą zmienić łazienkę bez przeprowadzania kosztownego i czasochłonnego generalnego remontu mogą metamorfozę tego pomieszczenia przeprowadzić malując ściany na inny kolor oraz zakupić nowe dodatki.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto