O pracy jako au pair w USA

  • Napisane przez  ZSP
O pracy jako au pair w USA

W poniedziałek 3 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie dyrektora szkoły gościła Sarę Knop, przedstawicielka Cultural Care Au Pair, największej na świecie organizacji au pair, zajmującej się rekrutacją młodych osób, w tym absolwentek liceów, do pracy w charakterze tzw. au pair czyli opiekunek dzieci w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawicielka Cultural Care Au Pair, która sama wcześniej pracowała w tym charakterze w USA spotkała się z młodzieżą z dwóch klas dwujęzycznych – drugiej i trzeciej oraz z grupą realizującą język angielski na poziomie rozszerzonym.

Młodzież w trakcie spotkania dowiedziała się na czym polega program au pair i jakie korzyści przynosi. Au pair mieszka z amerykańską rodziną, opiekując się jednocześnie jej dziećmi. W zamian ma zapewniony pokój i wyżywienie, tygodniowe kieszonkowe oraz możliwość podróżowania i studiowania w USA.

Poza tym w każdej z grup Sara Knop przeprowadziła w języku angielskim quiz dotyczący Stanów Zjednoczonych. Uczniowie, a głównie uczennice otrzymały upominki.

Perspektywa pracy, nauki i poznania Stanów Zjednoczonych spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Być może  w przyszłym roku, któraś z absolwentek kaliskiego Liceum wyjedzie do pracy w USA.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto