Antynikotynowe wychowanie przez sztukę w kaliskim Liceum

  • Napisane przez  ZSP
Antynikotynowe  wychowanie przez sztukę w kaliskim Liceum

Mówienie o szkodliwości palenia tytoniu jest wciąż aktualne i zawsze potrzebne , gdy kieruje się je do młodzieży i na dodatek w atrakcyjnej, bo teatralnej formie jak to miało miejsce  7 grudnia w kaliskim Liceum.

Przed oczyma licealistów, którzy zgromadzili się na przerwie międzylekcyjnej,  rozegrał się krótki, ale wymowny spektakl w wykonaniu uczniów z grupy teatralnej „Klepsydra”. W kłębach dymu pojawiły się postaci przebrane za papierosy wraz z doczepionymi do nich chorobami symbolizowanymi przez aktorów ubranych na czarno. Wkrótce tę „złą” czeredę przepędziły siły „dobra”, czyli postaci białe symbolizujące rozum oraz zdrowie. Oczywiście to trwające kilka minut przepędzanie miało swoją dramaturgię odpowiednią do tego, jak trudne jest pozbycie się nałogu tytoniowego i spowodowanych przez niego dolegliwości.

- Już od kilku lat, każdego roku w kaliskim Liceum urządzamy ten happening, w którym zawsze ktoś nowy jest jego widzem oraz ktoś nowy jego uczestnikiem. I wiem, że taka forma zapewne zapada w pamięci młodzieży  więc  z pewnością także przemawia w sposób skuteczny do rozsądku, czyli wychowuje przez sztukę – podkreśla polonistka Joanna Mączkowska, opiekunka licealnej grupy  „Klepsydra”, reżyser teatralny.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji kaliskiego Liceum i  Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury oraz pani pedagog Annie Józiak za pomoc i okazaną życzliwość.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto