Pieniądze – na czym można je oszczędzić?

  • Napisane przez  blix.pl
pixabay.com pixabay.com

Z roku na rok świadomość społeczeństwa dotycząca finansów osobistych rośnie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, na czym można oszczędzić pieniądze. Nie popadaj z skrajności w skrajność i poznaj proste sposoby na oszczędności.

Mimo iż dochody Polaków pną się w górę, oszczędzanie zyskuje na popularności. To bardzo dobra wiadomość, bowiem nie od dziś wiadomo, że pieniądze w naszym życiu odgrywają bardzo ważną rolę. Mając finansową poduszkę bezpieczeństwa, niespodziewane wydatki stają się dla nas o wiele mniej przerażające aniżeli wówczas, kiedy na koncie oszczędnościowym nie mielibyśmy ani grosza. Niestety wciąż panuje przekonanie, że statystyczny Polak nie ma z czego oszczędzać. Jednak pogląd ten często okazuje się być złudny, bowiem rzeczywistość niejednokrotnie pokazała, że nawet niewielkie oszczędności mają ogromne znaczenie. Sprawdź, na czym można oszczędzić pieniądze.

Na czym można oszczędzić pieniądze?

Comiesięczne rachunki

Bywają miesiące, w których rachunki za media potrafią przyprawić nas o zawrót głowy. Na szczęście z łatwością można to zmienić. Aby to zrobić, wystarczy zrobić przegląd cen usług u konkurencyjnych dostawców, za które co miesiąc musimy zapłacić niemałą sumę pieniędzy, po czym wybierzmy tę opcję, która najbardziej nam odpowiada. Kolejnym krokiem jest eliminacja negatywnych nawyków, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Niesprzyjające naszym portfelom przyzwyczajenia to między innymi zużywanie wody w takiej ilości, jaka wcale nie jest konieczna, nie gaszenie za sobą światła, a także podłączanie do gniazdek elektrycznych sprzętów, których od dawna nie używamy. Jeśli za całe przedsięwzięcie weźmiemy się na poważnie, w ciągu kilku miesięcy możemy liczyć na dość spore oszczędności.

Zakupy spożywcze

Niewielu zdaje sobie sprawę, że zakupy to coś, na czym można łatwo zaoszczędzić pieniądze. Wbrew pozorom jest to o wiele prostsze, niż mogłoby się początkowo wydawać. Wystarczy odrobina wysiłku, a w ciągu miesiąca można zaoszczędzić dość satysfakcjonującą sumę pieniędzy. Jak to zrobić? Wystarczą gazetki reklamowe popularnych sieci handlowych. Na szczęście nie trzeba czekać, aż ktoś dostarczy je do naszej skrzynki na listy, bowiem w dzisiejszych czasach są one na wyciągnięcie ręki – w aplikacji na telefon. Jedną z popularnych rozwiązań jest przejrzysta aplikacja z gazetkami dostępna pod adresem blix.pl, która posiada na bieżąco aktualizowane oferty popularnych supermarketów i wielu innych sieci handlowych.

Odzież

Nigdzie nie jest powiedziane, że odzież z drugiej ręki bądź ta ze sklepowej wyprzedaży jest gorsza od tej, która właśnie pojawiła się w sklepowej witrynie. Decydując się na przemyślane zakupy odzieżowe, mamy szansę na spore oszczędności. Kiedy potrzebujemy jakiegoś ubrania, w pierwszej kolejności warto przejrzeć oferty na popularnych portalach ogłoszeniowych, na których często można znaleźć nowe ubrania w niskiej cenie. Z kolei kiedy udamy się do sklepu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy najpierw zerknęli nie na nową kolekcje, lecz na ubrania z wyprzedaży. Wszak jest to pełnowartościowy towar, który kosztuje o wiele mniej, niż odzież z najnowszej kolekcji.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto