Jak zacząć karawaning

  • Napisane przez  Motorhome Protect
Jak zacząć karawaning

Podróże w odległe, malownicze zakątki świata to coś, na co decyduje się coraz większe grono ludzi. Obserwując statystyki z kilku ostatnich lat można również dojść do wniosku, że samochody typu kamper stały się bardzo popularne. W końcu podróż “domem na czterech kołach” musi być bardzo interesująca, prawda? W tym artykule dowiesz się na co konkretnie zwracać uwagę i o czym nie można zapomnieć, aby wycieczka krajoznawcza była taka jak trzeba!

Karawaning - dlaczego warto?

Karawaning to nic innego jak podróżowanie samochodem kempingowym. Trend ten dopiero zyskuje na popularności w naszym kraju, ale w krajach Europy Zachodniej jest bardzo dobrze znany już od dawna. Podróżowanie kamperem jest przede wszystkim wygodne, bo przecież to nic innego jak dom na kółkach, a więc warto pomyśleć o wycieczce w interesujące miejsce zabierając przy tym w trasę swoich najbliższych.

We wnętrzu takiego samochodu znaleźć można nie tylko wygodne miejsca do spania, ale także kuchnię, bieżącą wodę, a w najbardziej ekskluzywnych modelach nawet prysznic. Dodatkowo w większości z nich zainstalowane jest również ogrzewanie dzięki czemu podróżowanie w chłodniejsze pory roku od lata będzie możliwe.

Całkowita masa kamperów nie przekracza 3.5 tony, a więc każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B może w każdej chwili rozpocząć swoją przygodę z karawaningiem. Nie posiadając doświadczenia niekoniecznie poleca się wyjazdy za granicę. W Polsce istnieje również wiele pięknych, spokojnych miejsc, które zachęcają do takiej formy odpoczynku.

Koszt kampera i ubezpieczenie

Nie ma co owijać w bawełnę - aby wejść w posiadanie dobrego samochodu kempingowego na własność trzeba mieć odłożonych trochę pieniędzy. “Trochę”, ponieważ nowe kampery mogą kosztować nawet do 380 tysięcy złotych, a więc tyle co równie nowy samochód osobowy wysokiej klasy. Osobom bez dużej ilości funduszy, ale za to z wielką ochotą i pasją do kamperów poleca się zaglądać na rynek wtórny. Często można znaleźć kilku, kilkunastoletnie kampery w dobrych cenach i tu ceny są kwestią głęboko indywidualną (jednak z pewnością nie dojdzie ona do 380 tysięcy :)).

Po zakupie samochodu warto pomyśleć również o ubezpieczeniu. Takie jak np. motorhome insurance polecane są wszystkim, którzy uwielbiają mieć spokojne wakacje i niczym się nie martwić. Oczywiście taka polisa jest dodatkowa, ale w myśl powiedzenia “lepiej zapobiegać, niż leczyć” chyba warto je posiadać, prawda?

 

Mamy nadzieję, drogi czytelniku, że dowiedziałeś się wszystkiego co trzeba i jesteś gotów na swoją pierwszą podróż?

Powodzenia!

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto