Czym jest folia grzewcza i czy znajdzie ona zastosowanie w Twoim domu?

  • Napisane przez  brewa.pl
Czym jest folia grzewcza i czy znajdzie ona zastosowanie w Twoim domu?

Folia grzewcza jest ciekawym urządzeniem, pozwalającym całkowicie lub częściowo ogrzać dane pomieszczenie. Temperatura dostarczana jest do wnętrza poprzez folię, która czerpie energię ze źródła prądu elektrycznego. W takim wariancie mamy do czynienia z ogrzewaniem, które bezpośrednio nie emituje żadnych produktów spalania do atmosfery. W dobie poważnych problemów z jakością powietrza i środowiskiem naturalnym jest to argument, obok którego nie sposób przejść obojętnie…

Folia grzewcza – budowa i zastosowanie

Folia grzewcza jest obiektem powierzchniowym, który ma za zadanie zamienić dostarczoną energię elektryczną w energię cieplną. W niektórych przypadkach może być to traktowane jako samodzielny system grzewczy w pomieszczeniu. Często takie instalacje z folią grzewczą stanowią też element, który dogrzewa tylko niektóre strefy w domu. Bardzo ciekawa jest budowa folii grzewczej, gdyż jej niezwykle trwała konstrukcja umożliwia położenie jej także na nierównomiernych powierzchniach, jak kamień.

To niezwykłe, że w tak cienkiej folii grzewczej znajduje się tak wiele warstw. Wierzchnią część stanowi warstwa utwardzająca, pod którą znajduje się folia PET. Następnie z obu stron folii grzewczej implikowany jest poliuretan. Właściwą, roboczą warstwę folii grzewczej stanowi płytka miedziana, element srebrzany i materiał karbonowy. Promieniowanie emitowane przez folię grzewczą nie ogrzewa pomieszczenia, lecz obiekty, które się w nim znajdują. Następnie one równomiernie oddają przejęte ciepło do otoczenia, przez co pokój jest stale nagrzany.

 

Wizualizacja zastosowania foli grzewczych

Fot. Wizualizacja zastosowania foli grzewczych - więcej na www.Brewa.pl

Instalacja folii grzewczej odbywa się na płaskich powierzchniach, takich jak ściany, sufity czy (najczęściej) podłogi. Dlatego też folie grzewcze nazywa się niekiedy nowoczesnym i bezawaryjnym systemem ogrzewania podłogowego. Jest tak w praktyce, gdyż dobrze położona folia grzewcza nie wymaga żadnych dodatkowych prac eksploatacyjnych czy naprawczych.

 

Należy zwrócić uwagę, że ogrzewanie za pośrednictwem folii grzewczej jest dwuetapowe, po pierwsze emitowane jest promieniowanie, które ogrzewa wszystkie obiekty w pomieszczeniu (meble, ściany itd.), co nazywane jest ciepłem pierwotnym. Następnie nagrzane obiekty jednostajnie oddają swoje ciepło do otoczenia i jest to tzw. ciepło wtórne. Emisja promieniowania podczerwonego jest w całości bezpieczna dla człowieka, a wiele badań wskazuje na to, że ma ona wręcz dodatni wpływ na jego zdrowie

 

Sprawdzone i ekologiczne rozwiązania

Sprawdzone i ekologiczne rozwiązania - zawsze z Brewa.pl

 

Gdzie można zainstalować folie grzewczą?

 

Ujmująca dla każdego inwestora jest wszechstronność folii grzewczych. Jej szerokie zastosowanie doceniają posiadacze domów jednorodzinnych, gdyż doskonale pozwala docieplić podłogę w korytarzach lub klatkach schodowych. Folia grzewcza wymaga jedynie podłączenia do prądu, więc bez trudu sprawdzi się jako ogrzewanie altany ogrodowej lub balkonu.

 

Z folii grzewczej można także skorzystać w budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Ich wszechstronność cenią sobie hodowcy zwierząt, a nawet rolnicy. Warto przemyśleć instalację folii grzewczej przed rozpoczęciem budowy domu jednorodzinnego.

 

Sprawdzone i ekologiczne rozwiązania

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto