Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Odszedł Jan Kalinowski, wielki przodownik drawskiego PTTK

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Pana Jana można było spotkać na szlakach, bezdrożach, szutrach podczas rajdów pieszych, rowerowych i kajakowych. To on przez 60 lat pokazywał jak może być wspaniała turystyka.

17 listopada przyjaciele i koledzy z Oddziału PTTK w Drawsku Pomorskim poinformowali o śmierci Jana Kalinowskiego, Honorowego Sekretarza Oddziału PTTK w Drawsku Pomorskim.

Pan Jan Kalinowski był Przodownikiem Turystyki Pieszej, Przodownikiem Turystyki Kolarskiej, Znakarzem Szlaków Nizinnych.

Nikt tak jak Pan Jan nie deklamował wierszy na szlaku
Kiedy wybieraliście się na wyprawę z Panem Janem pewne było, że na trasie będzie dużo ciekawostek, opowieści i historii. Były również i wiersze. Pamiętam jak na „górce harcerskiej” Pan Jan przez dobrych kilka minut deklamował wiersze, a wszyscy słuchali urzeczeni.

Pan Jan od od 60 lat upowszechniał turystykę i krajoznawstwo wśród dzieci i młodzieży. Był odznaczony wieloma tytułami zarówno przez gminę Drawsko Pomorskie jak i władze PTTK. To on najbardziej dbał o wpisane wypraw w książeczkę PTTK czy to rowerową czy pieszą.

Byłeś duszą towarzystwa, a teraz wyruszyłeś na swój odwieczny rajd, by zaśpiewać ulubione przez Ciebie turystyczne piosenki aniołkom w niebie. Takiego Cię właśnie zapamiętamy. Dziękujemy!!! - napisali przyjaciele PTTK.
Dołączamy się. Będzie brakować Pana Jana tutaj na szlaku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej