Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dla kogo nagroda „Pro Arte”? Ostatnie dni na złożenie wniosków. Taką nagrodę ma w swoim dorobku mieszkaniec Czaplinka

  • Napisane przez  DSI
Dla kogo nagroda „Pro Arte”?  Ostatnie dni na złożenie wniosków. Taką nagrodę ma w swoim dorobku mieszkaniec Czaplinka

Który zachodniopomorski artysta za swoje wybitne osiągnięcia otrzyma nagrodę „Pro Arte”? Trwa XIII edycja nagród kulturalnych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wnioski można składać do 30 kwietnia br.

Przypomnijmy, że taką nagrodę w 2021 roku odebrał Edward Szatkowski, rzeźbiarz z Czaplinka. Pan Edward od wielu lat pracuje w swojej pracowni przy jednej z ulic w Czaplinku. Większość prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych polskich i zagranicznych kolekcjonerów. Dużą część jego prac stanowią rzeźby sakralne. Jest artystą nietuzinkowym, ściśle związanym z naszym regionem. Wychował wielu uczniów i doczekał się grona prawdziwych, oddanych odbiorców.

Nagrody „Pro Arte” przyznawane są w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w województwie zachodniopomorskim. To wyróżnienia za całokształt działalności lub osiągnięcia o istotnym znaczeniu dla regionu.

-  Nagrodę tę ustanowiono po to, aby docenić zachodniopomorskich artystów. Praca ludzi kultury jest symbolem naszej kreatywności i wrażliwości, a jej efekty pozostaną jako świadectwo dla przyszłych pokoleń. Dlatego warto dostrzegać i nagradzać tych, którzy swoją twórczością upiększają Pomorze Zachodnie - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Nominacje mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły artystyczne, związki, fundacje i stowarzyszenia działające w sferze kultury, organy administracji rządowej i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele środowisk twórczych.

Łączna pula nagród to 60 tys. zł. Środki te zostaną podzielone maksymalnie między 4 laureatów.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym szczegółowy regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy na stronie.

Laureatami dwunastej edycji, która odbyła się w 2023 roku, zostali: Cecylia Judek starszy kustosz i sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie; Renata Korek poetka, malarka, fotografka; Szymon Wyrzykowski  dyrygent, dyrektor artystyczny Chóru Akademickiego im. prof. Szyrockiego ZUT w Szczecinie oraz Ryszard Baloń, którego dziedziny to malarstwo, rysunek, grafika użytkowa i artystyczna.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej