Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawska tężnia została wyłączona. Zostanie uruchomiona wiosną

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Tężnia solankowa w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim od dnia uruchomienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jednak planowana jest przerwa w jej funkcjonowaniu.

Tężnia solankowa w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim od dnia uruchomienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chcielibyśmy, by jak najdłużej służyła mieszkańcom Gminy i nie tylko. Użytkowanie tężni w trakcie mrozów jest niezalecane przez producenta, dlatego też podjęto decyzję o jej wyłączeniu na okres zimowy- informuje urząd

Tężnia solankowa działa tuż za Kortami Miejskimi w Parku Chopina.
 
Drawską tężnię solankową uruchomiono w październiku 2022 roku i wykonano w formie altany sześciokątnej o średnicy 5,5 m, wraz z oświetleniem i ławkami, podziemnym zbiornikiem na solankę o wielkości 5 m3, ze słupem tarniny o średnicy 1,2 m i wysokości 2,5 m. Tężnia ma automatyczny system sterowania , między innymi czujnik zmierzchu, a także automatyczne wyłączanie po 45 minutach braku ruchu.

Tężnię zrobiona jest razem z podłożem wewnątrz altany, żwir z krawężnikami betonowymi. Do obsługi tężni odpowiednio przeszkolono pracownika parku. Tężnię wykonała firma Daniel Goły Drew-Med z siedzibą w Radostowicach za kwotę 90.000,00 zł brutto..

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej