Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

11 listopada. Najciekawsze propozycje wydarzeń z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości

  • Napisane przez  DSI
Uroczystość 11 listopada. Archiwum. Fot. Adam Cygan Uroczystość 11 listopada. Archiwum. Fot. Adam Cygan

Zbliża się 103. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju, Miłość i szacunek do naszej Ojczyzny możemy okazywać na wiele sposobów. To jak będzie obchodzone święto w miejscowościach powiatu drawskiego i okolicach publikujemy poniżej.

Czaplinek

W Czaplinku rozpocznie się od mszy świętej. W południe mieszkańcy odśpiewają hymn państwowy na Rynku Miejskim, a o 12:30 odbędą się uroczystości na cmentarzu komunalnym.

Drawsko Pomorskie

Również w Drawsku Pomorskim pierwszy punkt programu to msza. Później uroczystość przed Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego. Tam będą występy, wspólne śpiewanie hymnu i grochówka dla wszystkich. Będą strzały z broni czarnoprochowej i pokaz sprzętu służb mundurowych. Zaplanowano także wystawy towarzyszące, koncert zespołu Redlin i wyścigi rajdowe. Stowarzyszenie ZDRRUN zorganizowało niepodległościowy bieg charytatywny,

Kalisz Pomorski

W Kaliszu obchody rozpoczną się bardzo wcześnie. Po mszy świętej odbędzie się koncert patriotyczny. Złożone zostaną kwiatu na cmentarzu komunalnym, a w południe obędzie się marszobieg. Zaplanowano także wystawę.

11 listopada. Najciekawsze propozycje wydarzeń z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Wierzchowo

Do Wierzchowa przyjadą motocykliści z Bractwa „Pancerni”. Tam rano odśpiewany zostanie hymn, odbędzie się parada motocykli oraz msza w kościele. Złożone zostaną również wiązanki pod pomnikiem. Amatorski Ruch Artystyczny przygotował z tej okazji koncert.

Złocieniec

Złocieniec zacznie o 9. Msza świętą. Później nastąpi oficjalna uroczystość pod pomnikiem „Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu” z udziałem orkiestry dętej. Zaplanowano również koncert Krzesimira Dębskiego.

Szczegóły znajdziecie na poniższych plakatach. Również z Węgorzyna, Łobza, Mirosławca i innych.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej