Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Szkolenia biznesowe – jak wygląda oferta szkoleń dla biznesu?

  • Napisane przez  Artykuł partnera
Obraz Oberholster Venita z Pixabay Obraz Oberholster Venita z Pixabay

Szkolenia otwarte, zamknięte, wewnętrzne, webinar, e-learning – co to wszystko znaczy? Jeśli poszukujesz szkolenia dla firm, które pomoże Ci podnieść kompetencje pracowników, możesz dość łatwo pogubić się w ogromie możliwości. Sprawdź, jakie szkolenia biznesowe są dostępne na rynku i jakie warto wybrać, by Twoja firma stała się bardziej konkurencyjna.

Szkolenia otwarte czy zamknięte?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czy lepsze będzie szkolenie otwarte, czy zamknięte. To pierwsze jest dostępne dla każdego, natomiast drugie realizowane zgodnie z potrzebami konkretnego zespołu i dostępne tylko dla jego członków.

Szkolenie otwarte może się więc wydawać gorszym rozwiązaniem, ale wcale nie musi tak być. Uczestnicy mają bowiem możliwość obcowania z innymi przedstawicielami branży i wymiany doświadczeń. Ponadto takie szkolenia biznesowe zwykle wiążą się z niższymi kosztami.

Szkolenia zamknięte mogą być zaplanowane zrealizowane zgodnie z potrzebami firmy. Podczas ich trwania można też bez obaw omawiać poufne sprawy istotne dla danej organizacji. Takie szkolenia dla firm są jednak droższe. Więcej o polityce szkoleniowej i jakie szkolenia wybierać przeczytać można w specjalistycznym portalu szkoleniowym.

Szkolenia online czy stacjonarne?

Współcześnie szkolenia online stają się bardzo popularne. Możliwość nauki z dowolnego miejsca na świecie z pewnością jest bardzo wygodna. Ponadto szkolenia online pomagają obniżyć koszty organizacji czy dojazdów. Mogą być organizowane „na żywo” (jako webinary) lub w formie e-learningu, czyli materiałów, z którymi można się zapoznać w dowolnym czasie. Takie szkolenia dla firm nie każdemu jednak odpowiadają. Według wielu nic nie zastąpi bowiem prawdziwych spotkań.

Szkolenia biznesowe w formie stacjonarnej zwykle ułatwiają skupienie się na temacie i prowadzenie dyskusji czy ćwiczeń w grupach. Wymagają jednak odpowiedniego miejsca do organizacji, przez co są droższe. Koszt takiego szkolenia dla firmy podniesie również konieczność dojazdu czy noclegu dla uczestników lub prowadzącego. Zebranie wszystkich tych osób w jednym miejscu i czasie może też być po prostu trudniejsze.

Co wybrać? Musisz zdecydować sam. Oferta jest jednak na tyle szeroka, że na pewno znajdziesz właściwe szkolenia biznesowe dla swojego zespołu.

Gdzie szukać szkoleń dla biznesu? Baza szkoleń online!

Szkoleń dla firm i pracowników możemy szukać oczywiście w wyszukiwarce. Ta metoda oznacza jednak przeglądanie dziesiątek stron internetowych organizatorów w poszukiwaniu tematu, który nas interesuje. Firm szkoleniowych w Polsce jest kilka tysięcy, więc tym sposobem może okazać się, że poświęcimy cały dzień na poszukiwanie naprawdę dobrego szkolenia, zwłaszcza że chcąc wybrać dobrze i tanio powinniśmy porównać podobne oferty od wielu organizatorów. Na szczęście z pomocą przychodzą bazy szkoleń online. Baza szkoleń online to wyspecjalizowana strona internetowa, która agreguje oferty szkoleń i kursów od setek firm szkoleniowych z całej Polski i organizuje szkolenia w łatwe do porównania zestawienia według tematów szkolenia, miejsca organizacji itp. Jeśli więc szukamy na przykład szkoleń w pobliżu Drawska, czyli na przykład w Szczecinie (zobacz https://eventis.pl/szkolenia/szczecin) czy w województwie zachodniopomorskim baza szkoleń umożliwia nam zapoznanie się z wydarzeniami jedynie z danego miejsc. Pozwala to nie tylko dużo szybciej znaleźć odpowiednie szkolenie, ale też porównać jego program i ceny z innymi szkoleniami, dzięki czemu możemy być pewni że nie przepłacimy. Baza szkoleń pozwala też zarejestrować się na szkolenie online, więc wszelkie formalności skrócone są do absolutnego minimum.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej