Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Kaliscy informatycy uzyskują dodatkowe kwalifikacje

  • Napisane przez  Szymon Minkiewicz
Kaliscy informatycy uzyskują dodatkowe kwalifikacje

W dniach 22 i 23 marca 22 uczniów klasy 3 technikum informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim, pod opieką nauczyciela informatyki Szymona Minkiewicza wzięło udział w wykładach z mechatroniki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Ze względu na bezpieczeństwo uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Dostosowanie systemu kształcenia i szkolnictwa zawodowego dla potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez wsparcie uczniów szkół publicznych i niepublicznych oraz osób dorosłych na obszarze powiatów: drawskiego i łobeskiego”, finansowanego z funduszy Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wykłady z mechatroniki nawiązują tematycznie do kursów, w których także w ramach projektu uczestniczą kaliscy informatycy. W lutym i marcu 2021 r. ukończyli kurs „AutoCAD”, a od marca do kwietnia 2021 r. doskonalą dodatkowe umiejętności i zdobywają wiedzę na kursie „Operator - programista CNC”. Zajęcia odbywają się przede wszystkim online lub w pracowni informatycznej, w małych grupach, zgodnie z zalecaniami dotyczącymi nauczania zawodowych przedmiotów praktycznych w dobie pandemii.

Kaliscy informatycy uzyskują dodatkowe kwalifikacje

Znajomość oprogramowania AutoCAD umożliwia dwuwymiarowe (2D) i trójwymiarowe (3D) komputerowe wspomaganie projektowania (CAD). Program jest używany m.in. przez konstruktorów, architektów, elektroników i mechaników. Operator maszyn CNC, takich jak tokarka CNC czy frezarka CNC wytwarza obrobione części poprzez programowanie, konfigurowanie i obsługę maszyny sterowanej numerycznie.

Kursy wykraczają poza podstawę programową technikum informatycznego. Dają uczniom możliwość zdobycia dodatkowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej