Młodzi informatycy z kaliskiej szkoły już po egzaminach

  • Napisane przez  Katarzyna Witek, Maciej Rydzewski
Młodzi informatycy z kaliskiej szkoły już po egzaminach

23 i 29 czerwca 2020r. osiemnaścioro uczniów trzeciej klasy Technikum Informatycznego  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przystąpiło do egzaminu zawodowego z kwalifikacji EE.08 - montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.

Egzamin składał się z części pisemnej w formie testu składającego się z 40 zadań zamkniętych, który odbył się we wtorek 23 czerwca 2020r. oraz części praktycznej z wykonaniem, z udziałem egzaminatora OKE Poznań, która odbyła się 29 czerwca 2020r., gdzie uczniowie musieli wykazać się oprócz wiedzy teoretycznej, umiejętnościami niezbędnymi w pracy informatyka. Wykonywali zadania polegające m.in.: na konfiguracji systemu operacyjnego Windows Server oraz Linux, montażu sieci składającej się z rutera, switcha, serwera i sprawdzenia komunikacji między elementami, zainstalowaniu i przetestowaniu drukarki sieciowej.

Młodzi informatycy z kaliskiej szkoły już po egzaminach

Warto podkreślić zaangażowanie nauczycieli przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym, panów Adama Stąporka i Szymona Minkiewicza w przygotowanie stanowisk niezbędnych do przeprowadzenia części praktycznej egzaminu, co pozwoliło szkole na uzyskanie statusu ośrodka egzaminacyjnego OKE w kwalifikacji EE.08 oraz przeprowadzenie przez panów Adama Stąporka, Szymona Minkiewicza i Piotra Sieradzona dodatkowych konsultacji dla uczniów technikum informatycznego w szkole w maju i czerwcu, dzięki czemu mogli przygotować się do części praktycznej egzaminu, wykonując zadania ze sprzętem w pracowni informatycznej.

Młodzi informatycy z kaliskiej szkoły już po egzaminach

Ze względów epidemiologicznych zachowane były procedury bezpieczeństwa. Nie było łatwo przygotować się młodzieży do tego egzaminu z powodu pandemii koronawirusa. Mamy jednak nadzieję, że konsultacje przed egzaminem, w których uczniowie brali udział przyczynią się do ich sukcesu – skomentowała wychowawczyni kl. 3 TI i zastępca dyrektora szkoły Katarzyna Witek.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto