Młodzi ratownicy szkolili się w Regionalnej Bazie Logistycznej

  • Napisane przez  Jadwiga Czerniga
Młodzi ratownicy szkolili się w Regionalnej Bazie Logistycznej

24 stycznia 2020 r., w ramach realizacji projektu „Be aware for your future” współfinansowanego przez Unię Europejską, uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim z grupy medycznej MEDICAL TEAM pod opieką dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego oraz kierownika internatu Jadwigi Czernigi mieli możliwość poznania tajników ratownictwa drogowego i pożarowego.

Dzięki wieloletniej współpracy szkoły z 1. Regionalną Bazą Logistyczną Skład Cybowo, często podejmowane są różnorodne działania mające wpływ na rozwój uczniów. Dzięki uprzejmości kierownika składu mjr Rafała Cieślińskiego młodzież poznała nowoczesny sprzęt i wyposażenie Wojskowej Straży Pożarnej w Cybowie. Strażacy - ratownicy pod kierownictwem st. chor. sztab. Mariana Pawlikowskiego pokazali zastosowanie nowoczesnego sprzętu ratownictwa technicznego wykorzystywanego w czasie wypadków komunikacyjnych.

Młodzi ratownicy szkolili się w Regionalnej Bazie Logistycznej

Młodzież miała okazję zapoznać się z działaniem sprzętu do cięcia, podnośnikami, sprzętem do oświetlenia oraz wszelkiego rodzaju sprzętem gaśniczym. Chętni uczniowie mogli przekonać się jak trudno pracuje się z takim specjalistycznym sprzętem, zwłaszcza gdy dochodzą utrudnienia atmosferyczne, duży stres i walka z czasem. Uczniowie zostali zapoznani również z zasadami organizowania i prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych i gaszenia pożarów oraz ratowania mienia obywateli. Drugim etapem szkolenia był pokaz ratownictwa medycznego, który przeprowadził strażak - ratownik Karol Kalina.

Młodzież wraz z opiekunami dziękuje za przygotowanie pokazów, miłe przyjęcie oraz za gorącą herbatę, którą rozgrzewali się podczas zajęć w otwartym terenie. Liczymy na dalszą ciekawą współpracę.

Młodzi ratownicy szkolili się w Regionalnej Bazie Logistycznej

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto