Innowacyjny maraton licelistów

  • Napisał 
Innowacyjny maraton licelistów

W sobotę 23 lutego w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbyła się nietypowa lekcja matematyki, która trwała 10 godzin.

Zajęcia przygotowane były dla pasjonatów nauk ścisłych. W godzinach od 8.00 do 18.00 młodzież rozwiązywała arkusze maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym, zmagała się z zadaniami na dowodzenie oraz ćwiczyła sprytne rozwiązywanie zadań zamkniętych.  

Innowacyjny maraton licelistów

Innowacyjność proponowanej uczniom formy zdobywania i utrwalania wiedzy spotkała się z nader pozytywnym odbiorem. Uczestnicy z zapałem stawali w obliczu trudnych zadań.

Wyjątkową lekcję matematyki uświetniła swoją obecnością absolwentka liceum i studentka Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie -  Kamila Prabucka, która wspólnie z młodszymi koleżankami i kolegami rozwiązywała zadania maturalne oraz udzielała cennych wskazówek.  

Innowacyjny maraton licelistów

We wspólnej powtórce do matury z matematyki uczestniczyło ponad 20 uczniów. Inicjator wydarzenia – Joanna Skurczyńska przy udziale Katarzyny Kuźniewicz – dziękują Iwonie i Kazimierzowi Pokutyńskim oraz Piotrowi Płażalskiemu za ufundowanie poczęstunku.  

Innowacyjny maraton licelistów

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto