Drukarki HP - najpopularniejsze serie urządzeń

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Drukarki HP - najpopularniejsze serie urządzeń

Jako najbardziej rozpoznawalny producent urządzeń drukujących firma HP musi na każdym kroku spełniać ciągle rosnące wymagania potencjalnych klientów. Hewlett-Packard powołała więc do życia swoje trzy najpopularniejsze serie: DeskJet, LaserJet i OfficeJet, które idealnie nadają się nie tylko do pracy domowej, ale również do korzystania w biurach i korporacjach.

Każdy znajdzie coś dla siebie

HP, czyli tak właściwie Hewlett-Packard to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne założone w 1939 roku. To niekwestionowany lider w branży urządzeń drukujących, który oferuje swoim klientom setki produktów zarówno tych budżetowych, jak i bogatych wersji dla dużych korporacji. To właśnie dopasowanie oferty produktów do potrzeb potencjalnego klienta sprawił, że drukarki HP można spotkać w większości gospodarstw domowych. Niestety posiadanie urządzenia atramentowego lub laserowego wiąże się z koniecznością regularnej wymiany materiałów eksploatacyjnych. Niezależnie od tego, czy posiadamy drukarkę serii DeskJet, LaserJet lub OfficeJet ich koszt przyprawia o zawrót głowy.

Na wymianie tuszy można jednak zaoszczędzić. I nie, nie mowa tutaj o zmniejszeniu częstotliwości drukowania. Wystarczy, że zdecydujemy się na zakup zamienników zamiast pojemników z logo producenta. Nieoryginalne produkty renomowanych producentów dostępne są na stronie https://www.profibiuro.pl/hp-c-86_49.html, a ich ogromną zaletą jest nie tylko cena, ale również bezpieczeństwo w użytkowaniu oraz gwarancja niezawodności.

DeskJet, czyli tanie drukowanie w domu i wielkiej korporacji

Najpopularniejszą serią wyprodukowaną przez renomowaną firmę HP jest zdecydowanie DeskJet. W jej skład wchodzą zarówno małe urządzenia domowe, jak i duże modele przemysłowe. Pierwsza drukarka spod szyldu DeskJet pojawiła się na rynku w 1988 roku i od tego czasu linia ta jest konsekwentnie rozwijana. Obecnie posiada kilkadziesiąt modeli drukarek atramentowych, które cechują się uniwersalnością zastosowania oraz widełkami cenowymi zadowalającymi większość potencjalnych kupców. Urządzenie HP DeskJet można kupić już od 200 zł. To bardzo duża zaleta tej linii produktów HP.

Obecna linia produktów DeskJet obejmuje urządzenia HP 1000/2000/3000 oraz urządzenia wielofunkcyjne o kodzie 1050/1055/2050/3050A, które wyposażone są w dodatkowy ekran LCD ułatwiający obsługę urządzenia. Co ciekawe, wiele aktualnych drukarek HP DeskJet oferuje prędkość drukowania wynoszącą 20 monochromatycznych stron A4 w jedną minutę. Wynik ten jest, oczywiście nieco gorszy w kolorze i wynosi od 14 stron w ciągu 60 sekund.

LaserJet i OfficeJet, czyli niezbędniki każdego biura

Będąc jednym z najpopularniejszych wyborów użytkowników w kwestii drukarek atramentowych, HP nie mogła również odpuścić rynku drukarek laserowych. Do życia została powołana seria LaserJet, która zadebiutowała w kwietniu 1998 roku modelem 4101. Od tamtego czasu linia popularnych laserówek ogromnie się rozrosła i dziś liczy już 81 drukarek monochromatycznych i 33 kolorowych. Serię LaserJet najczęściej wykorzystuje się w dużych biurach i korporacjach, gdzie przydatna może być również linia OfficeJet. Pierwsze takie urządzenie wyprodukowane przez HP pojawiło się na rynku w 1994 roku i oferowało drukarkę połączoną z faksem. Dziś tym szyldem najczęściej określane są wielofunkcyjne urządzenia atramentowe umożliwiające również skanowanie i kopiowanie dokumentów.

To właśnie najprawdopodobniej ogromna uniwersalność urządzeń spod szyldu HP sprawiła, że firma ta cieszy się tak dużą popularnością. Chcą zaopatrzyć swoje gospodarstwo domowe w dobrej jakości drukarkę, możemy wybierać wśród setek modeli linii domowej, które nieco mniej wydajne będą dla dużych korporacji – im dedykowane są urządzenia LaserJet lub OfficeJet.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto