Studia za granicą – bliżej niż myślisz

  • Napisane przez  Magdalena Łojek
Studia za granicą – bliżej niż myślisz

W piątek 11 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przebywali Janusz Dragiewicz, Certyfikowany Konsultant Edukacyjny British Council, twórca portalu studiawanglii.pl oraz absolwent klasy dwujęzycznej kaliskiego liceum Mateusz Gajda, obecnie student kierunku  Business Management, na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii. Goście spotkali się z młodzieżą klas dwujęzycznych –  pierwszej i trzeciej, przekazując cenne informacje i dzieląc się doświadczeniami związanymi z możliwościami i realiami studiów na uczelniach brytyjskich.

Mateusz Gajda podzielił się z uczniami doświadczeniami i wiedzą  w zakresie rekrutacji na studia zagraniczne. Opowiadał o korzyściach, jakie płyną ze studiowania na prestiżowych uczelniach zagranicznych –  dotyczących  m. in. międzykulturowego środowiska, wysokiego poziomu nauczania, możliwości uzyskania wsparcia finansowego czy szans na otrzymanie wymarzonej pracy.

Janusz Dargiewicz już od kilku lat współpracuje z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Tym razem poprowadził dla uczniów warsztaty kariery: „Studia w Anglii – zawody przyszłości”. W gronie osób zainteresowanych kontynuowaniem nauki za granicą, w sympatycznej atmosferze młodzież pogłębiała wiedzę dotyczącą różnych aspektów studiowania na Wyspach Brytyjskich i nie tylko. Okazało się, że brytyjskie uczelnie oferują absolwentom szkół średnich, także z Polski, szeroki wachlarz oryginalnych i ciekawych kierunków studiów, których jest ponad 50 000. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.    Uczestnicy spotkania pozostali z głowami pełnymi pomysłów i inspiracji. Dziękujemy Januszowi Dragiewiczowi za bardzo ciekawe warsztaty i odkrycie przed uczniami nowych perspektyw edukacyjnych.  Młodzież z niecierpliwością czeka na kolejny wspólny wyjazd do Wielkiej Brytanii, aby na miejscu zapoznać się z warunkami studiów, wykładowcami i studentami tamtejszych uczelni, w tym m.in. współpracującego ze szkołą University of Bedfordshire. Dziękujemy również Mateuszowi Gajdzie za podzielenie się z młodszymi koleżankami i kolegami doświadczeniami ze studiów w Wielkiej Brytanii. Uczelnie zagraniczne czekają z ofertą na absolwentów polskich liceów,  szczególnie klas dwujęzycznych, bardzo dobrze znających język angielski. Organizatorką spotkania była nauczycielka języka angielskiego Magdalena Łojek.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto