3 punkty zostają w Kaliszu. Kalisia pokonuje Sad Chwiram 2:0

• Napisane przez  Calisia

Calisia Kalisz Pomorski odniosła zwycięstwo z Sad Chwiram 2:0, choć na swoim boisku wygrana nie przyszła im z łatwością.

W 7. minucie piłkę na swojej połowie wywalczył Pawluczuk Paweł, minął kilku zawodników Sadu i zagrał piłkę do Twarkiewicza, który wbiegł przed obrońcę rywali i umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa była wyrównana bez klarownych sytuacji z obu stron. 27' min. i Dąbrowski z rzutu wolnego pokonał Mielca lecz w momencie oddania strzału dwóch zawodników było na pozycji spalonej. W 39' w polu karnym piłkę ręką zagrał Wasiak i goście stanęli przed szansą wyrównania wyniku spotkania. Do piłki podszedł Dąbrowski lecz Mielec wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

W drugiej połowie gospodarze byli drużyną, która częściej stwarzała okazje bramkowe choć żaden z zawodników ofensywnych nie potrafił umieścić piłki w bramce. Goście mieli kilka okazji do wyrównania, najlepszą z nich zmarnował obrońca, który strzałem głową był bliski pokonania Mielca. W 85' Twarkiewicz dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od jednego z zawodników Chwiramu trafiła pod nogi Literskiego Krystiana.
Młodszy z braci Literskich pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W końcówce spotkania gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania, ale ani Pawluczuk Mateusz, ani Mikołajczyk nie wykorzystali dogodnych sytuacji i wynik nie uległ zmianie.
Było to ważne zwycięstwo w kontekście awansu do KKO!

• Calisia: 98. Mielec Adrian -18. Wasiak Adrian, 16. Halamus Norbert, 14. Literski Arkadiusz, 7. Pawluczuk Paweł - 9. Wasiuta Michał (65'), 21. Gromkowski Adrian (46'), 26. Mikołajczyk Łukasz, 8. Pawluczuk Mateusz (C) - 42. Literski Krystian (85'), 2. Twarkiewicz Mateusz
  • Ławka rezerwowych: 20. Czarnojan Jan (46'), 66. Grządziel Patryk (85'), 11. Głasek Patryk (65'), 19. Kolasiński Radosław, 32. Mazur Bogdan, 10. Pawluczuk Bartosz
  • Żółte kartki: Mikołajczyk.