Pożyczki na raty bez BIK - ciekawa alternatywa dla kredytów bankowych

  • Napisane przez  monebay.pl
Pożyczki na raty bez BIK - ciekawa alternatywa dla kredytów bankowych

Oferty produktów finansowych pozabankowych są nad wyraz zróżnicowane, aby każdy mógł wybrać najbardziej odpowiednią dla swoich potrzeb. Pożyczki pozabankowe mogą tym samym mieć charakter chwilówek bądź pożyczek długoterminowych. W tym drugim przypadku, gdy komuś szczególnie zależy na uzyskaniu wyższej kwoty. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się pożyczki na raty bez BIK, dzięki którym można dostać określony zastrzyk pieniędzy bez względu na niekorzystne wpisy w rejestrze i dokonywać spłaty w wygodnych ratach miesięcznych.

Pożyczki pozabankowe na jednorazową spłatę czy na raty?

Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż oczekiwania potencjalnych pożyczkobiorców bywają różne. Czasami potrzebna jest stosunkowo niewielka suma pieniędzy, aby szybko zapłacić zaległe rachunki albo skorzystać z jakiejś okazji zakupowej. To dobre rozwiązanie, kiedy wiadomo, iż w ciągu miesiąca na pewno uda się zgromadzić konieczne środki do uregulowania całego zadłużenia. Taka pożyczka krótkoterminowa sprawdza się więc przy mniejszych kwotach. Z kolei, kiedy chodzi o większą sumę, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się właśnie pożyczka na raty, która kojarzy się z produktem typowo bankowym, jakim jest kredyt. Pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą spisywana jest umowa, w której zawarty zostaje harmonogram spłaty, a więc bardzo podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kredytu bankowego.

Czym charakteryzuje się pożyczka pozabankowa na raty?

Ten produkt finansowy jest tak naprawdę dostępny stosunkowo od niedawna i funkcjonuje jako ciekawa alternatywa dla pożyczek krótkoterminowych. Pojawienie się pożyczek na raty ma ścisły związek z zapotrzebowaniem rynkowym. Prawdą jest, że o kredyt w banku coraz trudniej, co dostrzegły instytucje pozabankowe i stąd pojawienie się tego produktu w ofercie. Zdecydowanie był to strzał w dziesiątkę, o czym świadczy coraz więcej zawieranych umów. Pożyczki pozabankowe na raty można zaciągać zazwyczaj na okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy, a większość firm pozabankowych ma maksymalny czas określony na 120 miesiące - jak w przypadku serwisu https://monebay.pl/. Warto jednak sobie uświadomić, iż istnieje jeszcze szansa na pożyczkę prywatną, czyli społecznościową i wtedy zarówno wysokość pożyczki, jak i długość okresu spłaty ustala się konkretnie pomiędzy pożyczkodawcą (jest nim osoba fizyczna) a pożyczkobiorcą. Innymi słowy, przy wysokich kwotach można liczyć na jeszcze dłuższy czas do uregulowania zadłużenia. Warto przy tym podkreślić, że o tego typu pożyczkę może ubiegać się nie tylko osoba indywidualna, ale także firmy czy fundacje. Maksymalna wysokość pożyczki w przypadku instytucji pozabankowych wynosi najczęściej 25 000 zł, ale przy pożyczkach prywatnych nie ma takiego ograniczenia, a wszystko zależy od tego, jaką wolną kwotą dysponuje pożyczkodawca.

Pożyczki na raty bez BIK i bez stresu

Wiele osób w naszym kraju nie ma żadnych szans na uzyskanie kredytu w banku z powodu za niskiego scoringu w bazie Biura Informacji Kredytowej, znanym głównie ze swojego skrótu, czyli BIK. Niska ocena punktowa może wynikać z różnych powodów, a zaległości w spłacie wcześniej zaciągniętego kredytu stanowią tylko jeden z faktorów obniżających scoring. Niektórzy szkodzą sobie nawet nieświadomie, kiedy składają więcej niż trzy wnioski kredytowe w tym samym czasie. Nie jest też korzystne, kiedy ktoś dotychczas nie brał żadnego kredytu bądź pożyczki, nie miał też nigdy otwartej linii debetowej albo karty kredytowej. Tak osoba stanowi dla banku sporą niewiadomą i jest również zaliczana do grupy ryzyka. W przypadku instytucji pozabankowych oraz prywatnych sponsorów baza BIK nie musi mieć większego znaczenia. Niektórzy pożyczkodawcy w ogóle nie zaglądają do tego rejestru, z kolei inni sprawdzają BIK, jednak zła historia kredytowa nie musi oznaczać automatycznego odrzucenia wniosku o pożyczkę. Każdy przypadek jest de facto rozpatrywany indywidualnie.

Trzeba mieć świadomość, że niekiedy może zajść konieczność jakiegoś zabezpieczenia interesów pożyczkodawcy. Przy stosunkowo niewielkich problemach z rejestrami nie powinno być problemu, ale trochę poważniejsze kłopoty odnotowane w BIK mogą skłonić pożyczkodawcę do poproszenia o zaświadczenie o zarobkach. Jeszcze chętniej stosowaną formą zabezpieczenia i to zwłaszcza przy pożyczkach prywatnych, będzie zastaw. Oznacza to, że pożyczkobiorca otrzyma określoną sumę pieniędzy, która jest adekwatna do wartości zastawionego przedmiotu, najczęściej będzie to samochód bądź nieruchomość. Zastaw, tak naprawdę, stanowi zdecydowanie lepszą gwarancję dla pożyczkodawcy niż sprawdzanie bazy BIK.

Pożyczki pozabankowe na raty bez BIK – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy realistycznie spojrzeć na swoje możliwości finansowej w kontekście określonego harmonogramu spłat. Zadłużenie samo się nie spłaci, a szczególnie przy zastawie wszelkie odstępstwa od terminowego regulowania pożyczki mogą mieć nieprzyjemne skutki, czyli utratę zastawionego przedmiotu. Warto również pamiętać, że ilość rat ma wpływ na sumę do zapłaty. Im więcej, tym niższa kwota raty miesięcznej, jednak w ostatecznym rozrachunku będzie więcej do zapłaty końcowej. Trzeba to wszystko mieć na uwadze i dokładnie sobie przeliczyć, co bardziej się opłaca.

Źródło: https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/112564/pozyczki_pozabankowe_dla_zadluzonych_bez_bik_i_krd_-_concashpl

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto