Advertisement
AMAZON

Stowarzyszenie Radość z Życia aktywnie pracuje z dziećmi w Wałczu

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

Od momentu, kiedy w Wałczu zaczął funkcjonować Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy minął ponad miesiąc. Przyszedł zatem czas na pierwsze podsumowanie dotychczasowych działań oraz osiągnięć nowej placówki. Dla podopiecznych był to okres wytężonej pracy i zabawy, podczas którego wszyscy uczyli się nowych rzeczy, ale także wzajemnie się ze sobą poznawali. Nic tak nie ułatwia integracji, jak wspólne zajęcia i występy, których przez ostatni miesiąc było naprawdę pod dostatkiem.
Wielu sportowych wrażeń, w iście olimpijskim stylu dostarczyła wszystkim III Sportowo – Integracyjna Impreza Regionalna pn. „Tęczowa Olimpiada”, która odbyła się 22 września w Drawsku Pomorskim. Jest to cykliczne wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie „Radość Życia” z Gudowa. W tym roku wystartowało w nim około 150 dzieci z powiatu drawskiego, w tym również podopieczni placówki w Wałczu. Impreza wypełniona była sportową zabawą oraz ciekawymi atrakcjami, m.in. pokazem Fit Ball. Na koniec zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Stowarzyszenie Radość z Życia aktywnie pracuje z dziećmi w Wałczu


Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na mały sprawdzian zdolności muzycznych. Wychowankowie ośrodka mieli okazję po raz pierwszy wystąpić przed szerszą publicznością podczas XX Wałeckiego Spotkania Artystycznego Con Anima. Była to świetna okazja żeby zaprezentować widzom swój wspaniały wokal oraz umiejętność gry na różnych instrumentach. Za swój występ zostali nagrodzeni wyróżnieniem.

Stowarzyszenie Radość z Życia aktywnie pracuje z dziećmi w WałczuPodopieczni szkoły w Wałczu wykazują się zresztą na co dzień dużą muzykalnością, co widać wyraźnie na zajęciach prowadzonych przez terapeutów ośrodka. Powstała tu nawet autorska wersja modnego ostatnio przeboju „Despasito”.
Wśród zajęć ruchowych są także warsztaty taneczne, które prowadzi dla podopiecznych Michał Pawłowski, finalista 3. edycji programu You Can Dance. Dzieci z wielkim entuzjazmem podchodzą do różnego rodzaju zajęć polegających na aktywności fizycznej, a ich uśmiechy są dowodem na to, że zajęcia odpowiadają ich potrzebom.

Stowarzyszenie Radość z Życia aktywnie pracuje z dziećmi w Wałczu
Stowarzyszenie Radość z Życia aktywnie pracuje z dziećmi w Wałczu

Nie sposób pominąć w podsumowaniu codziennej działalności dydaktycznej ośrodka, dzięki której dzieci poznają nowe rzeczy i umiejętności. Mowa tutaj o warsztatach rękodzielnictwa, dzięki którym świetnie rozwija się ich wyobraźnia i kreatywność, a przy okazji powstają naprawdę piękne przedmioty.
Poza sferą edukacyjną ośrodek realizował również intensywnie swoje zadania w kwestii rehabilitowania podopiecznych. W ramach tej działalności uruchomiono dogoterapię oraz felinoterapię, które przynoszą rewelacyjne efekty, a przy okazji wywołują uśmiechy na twarzach dzieci.

Stowarzyszenie Radość z Życia aktywnie pracuje z dziećmi w Wałczu

To ogromna przyjemność obserwować, jak ośrodek w Wałczu z dnia na dzień rozwija się i rośnie w siłę! Mamy nadzieję, że już wkrótce podopieczni oraz kadra Stowarzyszenia zaskoczy nas kolejną dawką pozytywnych informacji, na które już teraz z niecierpliwością czekamy!

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto