Rowerowy Poligon 2016 - nie byłeś(aś) zobacz zdjęcia

  • Napisane przez  Paweł Górzyński
Fot. Paweł Górzyński, Mariusz Ziemecki Fot. Paweł Górzyński, Mariusz Ziemecki

W ostatnią niedzielę (10 lipca) drawski oddział PTTK zorganizował kolejną edycję cyklicznego już rajdu rowerowego pn. „Rowerowy Poligon”. Uczestnictwo w tym rajdzie to jedna z nielicznych okazji, aby legalnie i bezpiecznie zwiedzić teren i obiekty zajmowane przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Tegoroczna edycja przyciągnęła na start rajdu grupę ok. 30 osób, w której znaleźli się turyści ze Szczecina, Ińska, Łobza Drawska Pomorskiego i innych okolicznych miejscowości. 

Po przywitaniu, omówieniu trasy i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia grupa wyruszyła w drogę. Trasa była ciekawa, urozmaicona i połączona ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc i obiektów. Pierwszy etap to przejazd przez kolonię Mielenko do Oleszna, gdzie na terenie amfiteatru prowadzący rajd (Przodownik Turystyki Kolarskiej PTTK Mariusz Ziemecki) udzielił uczestnikom instruktarzu odnośnie zachowania zasad bezpieczeństwa na terenie poligonu wojskoweg o. Pierwszą „poligonową” atrakcją rajdu była możliwość wjechania na płytę lotniska wojskowego. Turyści przejechali całą długość głównego pasa startowego, a następnie wyruszyli do Ziemska. Tam, przy wieży obserwacyjnej nad Zalewem Studnickim odbył się krótki postój na odpoczynek. Kolejnym etapem był przejazd do Studnicy i zwiedzanie zabytkowego kościółka. Ze Studnicy trasa wiodła już tylko w głąb właściwego poligonu. Leśnymi drogami rowerzyści przejechali obok rzutni granatów, pasa ćwiczeń taktycznych i dotarli do jeziora Ostrowiec, gdzie znajduje się strzelnica nawodna. Nad brzegiem tego pięknego jeziora organizatorzy rajdu przewidzieli ognisko i poczęstunek. Był czas na pieczenie kiełbasek, relaks i odpoczynek. Najedzeni i wypoczęci turyści wyruszyli w dalszą drogę, aby zwiedzać kolejne obiekty poligonowe. Przez Bucierz dotarli do tzw. „zielonej trybuny”, a następnie jadąc wzdłuż pasa ćwiczeń takt ycznych dotarli w okolice tzw. „żółtej trybuny”. Tam odbył się krótki postój, podczas którego ze wzniesienia terenu można było podziwiać panoramę poligonu drawskiego. Ostatnim etapem rajdu był przejazd trasą przez Dzikowo, Mielenko do Drawska Pomorskiego. Łącznie uczestnicy pokonali 53 km.

Warto dodać, że dzięki staraniom gminy Drawsko Pomorskie uczestnicy rajdu otrzymali napoje izotoniczne z Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL w ramach prowadzonego przez fundację projektu,,Sport dla wszystkich recykling dla każdego”.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto