Uwaga - Odkryto cały arsenał broni i pocisków. Zobacz video i zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Uwaga - Odkryto cały arsenał broni i pocisków. Zobacz video i zdjęcia

Wielkie odkrycie i wielkie niebezpieczeństwo - tak w skrócie można określić sytuacje, która miała miejsce w ciągu ostatnich dwóch dnia między miejscowościami Żółte i Rydzewo w gminie Drawsko Pomorskie. W bezpośrednim sąsiedztwie drogi odkryty został magazyn pocisków, które w tym miejscu przeleżały od czasów II wojny światowej. 

Odkrywca powiadomił policję

Odkryto cały arsenał broni i pocisków w gminie Drawsko Pomorskie

Pociski zostały znalezione przez jednego z mieszkańców regionu, który poszukiwał metalowych przedmiotów. Gdy zorientował się, że może mieć do czynienia z pociskami powiadomił w miniony poniedziałek policję. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że na miejscu znajdują się niewybuchy. Miejsce musiało zostać zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowywania. 

Straż Miejska zabezpieczyła teren 

Odkryto cały arsenał broni i pocisków w gminie Drawsko Pomorskie

Funkcjonariusze straży miejskiej ustawili w tym miejscu mobilny posterunek i przez 24 godziny na dobę pilnowali miejsca w którym dokonano tego niezwykłego odkrycia. Wojskowi saperzy wykopali ponad 60 pocisków zarówno moździerzowych jak i artyleryjskich, które zdetonowane zostały na terenie poligonu drawskiego. Według przypuszczeń wojskowych w tym miejscu musiał być magazyn broni i amunicji podczas walk o ziemię drawską. Jest to jedno z największych odkryć niewybuchów w ostatnim czasie w naszym regionie.

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto