Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Inspiracje z Europy: Jak Projekt Erasmus+ Wzbogaca Szkolne Doświadczenia w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Izabela Mackiewicz
Inspiracje z Europy: Jak Projekt Erasmus+ Wzbogaca Szkolne Doświadczenia w Drawsku Pomorskim

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim zakończył się dwuletni projekt ERASMUS+, który obejmował 21 mobilności do krajów europejskich, takich jak Hiszpania, Chorwacja, Słowenia, Malta i Finlandia. Nauczyciele uczestniczyli w kursach i szkoleniach zagranicznych oraz mieli okazję obserwować zajęcia edukacyjne w innych krajach europejskich.

W trakcie projektu kadra szkoły zdobyła nowe metody i techniki pracy, takie jak CLILL (zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe), wykorzystywane na lekcjach wychowania fizycznego, biologii i fizyki. Ponadto, nauczyciele przyswajali techniki ICT na większości zajęć, zwłaszcza w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Projekt skupiał się także na radzeniu sobie ze stresem, dbaniu o dobrostan nauczycieli oraz metodach dotyczących ekologii i profilaktyki.

Trzech nauczycieli miało okazję uczestniczyć w job shadowing, obserwując zajęcia i działania edukacyjne w szkole w Finlandii. Udział w projekcie miał istotny wpływ na zmiany w szkole, wpływając na nauczycieli, uczniów, rodziców i społeczność lokalną. Szkoła aktywnie angażuje się w różne działania nieksiążkowe, rozwijając kompetencje kluczowe za pomocą innowacyjnych metod edukacyjnych.

Nauczyciele są otwarci na zmiany, gotowi do samodoskonalenia i wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych krajów europejskich. Pokonali bariery językowe, uczestnicząc w kursach językowych, głównie w języku angielskim i niemieckim. Ich zaangażowanie w programy europejskie, takie jak Erasmus+, umożliwia im uczestnictwo w różnych formach doskonalenia, również zagranicznych.

Warto zaznaczyć, że szkoła już rozpoczęła realizację kolejnego projektu Erasmus+, w ramach którego nauczyciele będą zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę na kursach w krajach takich jak Hiszpania, Portugalia, Włochy i Francja.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej