Licealno-gimnazjalne warsztaty teatralne w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Nadesłał: Adam Stąporek
  • Galeria
https://www.flickr.com/photos/100587593@N08/sets/72157651560096325/ https://www.flickr.com/photos/100587593@N08/sets/72157651560096325/

Rekwizyty, gesty i miny młodych aktorów, a głównie ich wyobraźnia, wyczarowały w tworzonych na poczekaniu etiudach sceny z zoo, z plaży na Hawajach czy z leniuchowania na polskiej łące. A wszystko działo się w auli kaliskiego Liceum (24.03.), gdzie grupa teatralna „Klepsydra” zaprosiła na swoje warsztaty młodzież z kaliskiego Gimnazjum. 

- Być może w przyszłości zajmiecie miejsce swoich starszych kolegów, obecnych maturzystów, którzy niestety opuszczają w tym roku nasz zespół – zwróciła się do gimnazjalistów opiekunka „Klepsydry”, Joanna Mączkowska

Weterani grupy, którzy występowali w kilku ostatnich spektaklach, także tych nagradzanych na konkursach, dali prawdziwy popis swoich aktorskich zdolności. Ich zapał oraz radość z występów udzieliły się także gimnazjalistom. W atmosferze wspólnej zabawy ćwiczono głosy, ruchy, a potem odgrywano przeróżne etiudy. I tak starsi pomagali młodszym, a młodsi starali się dorównywać starszym. Pod koniec warsztatów wszyscy tworzyli już jeden zespół aktorski. Dodajmy, że bardzo rozśpiewany, bo kiedy „Klepsydra” urządziła gościom koncert gitarowo-wokalny, gimnazjaliści nie szczędzili ni gardeł, ni oklasków.  

Jak zapowiedziała Joanna Mączkowska (polonistka, absolwentka reżyserii krakowskiej PWST -filii we Wrocławiu), zaplanowano już kolejne, wspólne warsztaty teatralne. Opiekunka gości, Jolanta Długa-Kłos, jak i  sama młodzież, nie kryła zadowolenia. Ta licealno-gimnazjalna współpraca artystyczna zostanie wykorzystana w tegorocznym, trzecim z rzędu, plenerowym spektaklu „Klepsydry”, nawiązującym do bogatej historii Kalisza Pomorskiego. Nasi mieszkańcy, jako widzowie, będą mieli okazję poznania kolejnej tajemnicy grodu nad Drawicą. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto