Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czwartoklasiści z Czaplinka na komendzie policji w Świdwinie

  • Napisane przez  st. asp. Katarzyna Kopacz
Czwartoklasiści z Czaplinka na komendzie policji w Świdwinie

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Czaplinku wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa na drodze i specyfikę pracy policjantów.

Funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji i niespodzianek. Ta niecodzienna wizyta sprawiła uczniom dużo radości i wywołała uśmiech na ich twarzach.

04 stycznia Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie gościła uczniów klasy IV a i b z Czaplinka. Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypomnieli dzieciom jak bezpieczne przechodzić przez jednię na przejściach dla pieszych z sygnalizację świetlną i bez niej. Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego. Nie zabrakło również zwiedzania budynku komendy, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak na co dzień pracują policjanci. Wisienką na torcie całego spotkania była możliwość zobaczenia czworonogów.

Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego policjanci poprzez spotkania, prelekcje i pogadanki wspierają edukację uczniów.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej