"Zagospodarowanie linii brzegowej i rozwój turystyki jeziora Lubie" - spotkanie

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. UM w Złocieńcu
Fot. UM w Złocieńcu Fot. UM w Złocieńcu

Krzysztof Zacharzewski, Burmistrz Złocieńca zaprosił zainteresowanych na spotkanie do świetlicy wiejskiej w Lubieszewie wszystkich zainteresowanych rozwojem turystyki na jeziorze Lubie.  

25 lutego omówiono zagadnienia związane z zagospodarowaniem linii brzegowej i rozwojem turystyki jeziora Lubie. W spotkaniu uczestniczyli oprócz Burmistrza Zacharzewskiego uczestniczyli szefowie biur promocji urzędów z Drawska Pomorskiego i Złocieńca, przedstawiciele LGD, Nadleśnictwa Drawsko, LOT Ziemia Drawska, gestorzy turystyki działających wokoło jeziora Lubie oraz zaproszeni goście.

Burmistrz Złocieńca przedstawił tematykę spotkania i przybliżył możliwości pozyskania „miękkich” środków z różnych programów w perspektywie nowego okresu finansowania 2014-2020. Maciej Lorenc z LGD – zaprezentował projekty realizowane przez Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo Drawy”:

  • „Włóczykije Pojezierza” – aplikacja mobilna pn. „Polskie Trasy”
  • Utworzenie sieci punktów Wiejskiej Informacji Turystycznej
  • Założenia projektu  pn. „Czyszczenie Drawy”

Prezentację nt. jeziora Lubie i miejscowości Lubieszewo przedstawił Zbigniew Mieczkowski. W dalszej części spotkania podczas dyskusji poruszono problemy dotyczące jeziora Lubie i przebiegającego przez jezioro szlaku kajakowego rzeki Drawy, min. sprzątania i zapewnienia bezpieczeństwa.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej