Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policja opisuje działania dotyczące ataku na sklep Żabki w Drawsku

  • Napisane przez  mł. asp. Karolina Żych
Policja opisuje działania dotyczące ataku na sklep Żabki w Drawsku

Szybkie i sprawne działania drawskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch sprawców rozboju i odzyskania skradzionych pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek około godziny 18.45 w sklepie Żabka w Drawsku Pomorskim. Dwóch mężczyzn działających wspólnie i w porozumieniu, grożąc ekspedientce użyciem przemocy i okazując nóż doprowadziło kobietę do stanu bezbronności, a następnie sprawcy dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 2850 zł, po czym oddalili się w kierunku pobliskiego parku. Policjanci z drawskiej komendy natychmiast udali się na miejsce i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Do pierwszego zatrzymania doszło po godzinie od momentu zdarzenia. Mundurowi na terenie Parku Chopina zatrzymali 19 – letniego mężczyznę, mieszkańca Drawska Pomorskiego.

Funkcjonariusze prowadzili działania poszukiwawcze i sprawdzali miejsca, w których mógł ukrywać się drugi sprawca rozboju. Następnego poranka policjanci z Wydziału Kryminalnego drawskiej komendy dokonali zatrzymania drugiego sprawcy, 21 – letniego mężczyzny.

Wobec przestępców, jak się okazało braci, na wniosek drawskiej Prokuratury Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn za popełniony czyn odpowie w warunkach recydywy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej