Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Szkody po burzy – zobacz zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Szkody po burzy – zobacz zdjęcia

Przez powiat drawski w piątkowe popołudnie przeszedł silny front burzowy. Efektem tego były zalane ulice i budynki, poprzewracane drzewa i zerwane dachy.

Przed godziną 16. w powiat drawski uderzył silny front burzowy. Wcześniej spodziewano się pierwszej burzy, jednak dotarła ona do Węgorzyna i minęła powiat bokiem trafiając w Łobez.

Druga burza była groźniejsza. Silny wiatr powodował masowe szkody. Najgroźniejsze zdarzenie miało miejsce na jeziorze Drawskim – pisaliśmy o nim tutaj:

W miejscowościach tradycyjnie już podczas takich zdarzeń brakowało prądu, a sygnały o jego braku docierały do nas jeszcze do rana.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Powiatu Drawskiego ostrzegało

Od kilku miesięcy działa specjalny profil CZK PD, na którym publikowane są ważne informacje z zakresu bezpieczeństwa mieszkańców. Tam pojawiały się informacje o nadchodzącym niebezpieczeństwie kilkukrotnie. Podobnie jak DSI i tam pojawiały się ostrzeżenia. Warto monitorować ten profil.

Szkody

Fot. DSI, Mieszkańcy, OSP, WOPR

 

Biały szkwał był na jez. Drawsko i na jez. Lubie

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej