Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ponad 15 litrów krwi zebrano podczas pikniku służb mundurowych w Czaplinku – zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Ponad 15 litrów krwi zebrano podczas pikniku służb mundurowych w Czaplinku – zdjęcia

To już kolejna taka akcja organizowana w Czaplinku. Tym razem akcję krwiodawstwa połączono z piknikiem służb mundurowych. Dzięki temu w kilka godzin zebrano 15,300 litów krwi, która będzie ratować ludzkie życie.

W niedzielę, 15 maja od rana było ruchliwie na czaplineckim rynku. Rozstawiały się stoiska służb mundurowych, przyjechał podnośnik strażacki i łodzie ratownicze oraz dużo specjalistycznego sprzętu.

Na rynku pojawiły się stoiska OSP Czaplinek, OSP Łubowo, 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Policji z Czaplinka i komendy z Drawska, Zakładu Karnego z Wierzchowa, PSP Drawsko Pomorskie, Straży Miejskiej z Czaplinka, Nadleśnictwa Czaplinek oraz Rescue Czaplinek.

Na placu pojawił się również mobilny punkt poboru krwi, do którego ustawiła się długa kolejka. W sumie w całej akcji aby oddać krew zgłosiło się 41 osób, a zakwalifikowało 34 osoby.

Wielką popularnością cieszył się także podnośnik strażacki. Każdy komu udało się wejść na jego pokład mógł podziwiać panoramę Czaplinka i piękne jezioro Drawsko.

Ciekawostką był również zabytkowy URSUS C4011 z 1969 roku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej