Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Michał Olejniczak wybrany Sołtysem Roku 2022

  • Napisane przez  DSI
Michał Olejniczak podczas realizacji projektu. Fot. Adam Cygan Michał Olejniczak podczas realizacji projektu. Fot. Adam Cygan

Komisja powołana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego wybrała laureatów X edycji konkursu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego pn. Sołtys Roku. Wśród trzech laureatów jest Sołtys Siemczyna.

Konkurs ma na celu promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. W konkursie, jako kandydat do tytułu „Sołtys Roku” może zostać zgłoszony sołtys, który aktualnie pełni funkcję i był sołtysem co najmniej przez cały rok 2021. Do tytułu „Sołtys Roku” 2022 kandydatów mogły zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej.

5 maja Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyjął propozycje komisji konkursowej. Wyłonionych zostało trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody finansowe w wysokości po 6 000,00 PLN.

Konkurs wygrała Emilia Wołoszyn z gminy Kalino – sołectwo Kowańcz, Stanisław Mączka z gminy Dziwnów i sołectwa Międzywodzie oraz Michał Olejniczak z gminy Czaplinek i sołectwa Siemczyno.

Wyróżniono również innych sołtysów. Wśród wyróżnionych są m. in. Adam Gó®ski z gminy Świdwin i sołectwa Lekowo, Jacek Boczek z gminy Biały Bór i sołectwa Sępolno Wielkie, Gabriela Adamska z gminy Połczyn-Zdrój i sołectwa Popielewo oraz Jolanta Wilk z gminy Tuczno i sołectwa Rusinowo.

To już kolejna nagroda. W 2016 w Ogólnopolskim Konkursie „Sołtys Roku 2016” organizowanym przez redakcję „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów kapituła konkursu nadała tytuł „Sołtys Roku 2016” Michałow Olejniczakowi.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej