Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Muzea, kopalnie i Panorama Racławicka. Uczniowie z wizytą na Dolnym Śląsku

  • Napisane przez  Beata Wrzosek - Majewska
Panorama Raclawicka Panorama Raclawicka

W dniach od 26 do 28 kwietnia klasa 2a dwujęzyczna LO w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim, pod opieką wychowawcy Beaty Wrzosek-Majewskiej oraz Renaty  Effenberg-Nawrot wzięła udział w wycieczce do Wrocławia, dofinansowanej w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę.

Zwiedzanie rozpoczęli od Wałbrzycha. Pierwszym punktem był Zamek Książ, najpiękniej położony zamek w Polsce. Zamek majestatycznie wznosi się na cyplu skalnym. Następnie odwiedzili Starą Kopalnię, a właściwie „Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia", która określana jest jako największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce. Stara Kopalnia to fantastycznie zrewitalizowana dawna Kopalnia Węgla Kamiennego Julia".

Drugi dzień wycieczki rozpoczęli od wizyty w Hydropolis, jedynym takim obiekcie w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Następnie podziwiali piękno Panoramy Racławickiej, rotundy eksponującej obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami. Kolejnym etapem było zwiedzanie Wrocławia. Ruszyli na spacer po Starym Rynku trasą wrocławskich krasnali. Zobaczyli tam m.in. Ratusz, fontannę zwaną Zdrojem, pręgierz, pomnik Fredry oraz kamienice Jaś i Małgosia. Następnie udali się do najstarszej części Wrocławia, czyli Ostrowa Tumskiego. Tam podziwiali słynną Katedrę św. Jana Chrzciciela i Kościół św. Krzyża.

Ostatniego dnia zobaczyli Halę Stulecia - monumentalny budynek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz dodatkowo poszliśmy do ZOO i Afrykarium, gdzie w specjalnie wybudowanym kompleksie basenów i akwariów, w tym basenów otwartych, żyje kilka tysięcy zwierząt.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Jest to muzeum poświęcone archeologii i historii, zlokalizowane w Zamku Książąt Głogowskich,

Z wycieczki wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i bogatsi o kolejne doświadczenia oraz dużą dawkę fachowej wiedzy. Wyjazd profesjonalnie przygotowało Biuro Podróży AS ze Szczecina.

Muzea, kopalnie i Panorama Racławicka. Uczniowie z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej