Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Krzysztof Parciany – rozmawiamy z artystą, który tworzy w Łobzie, a pracuje w powiecie drawskim

  • Napisane przez  DSI
Krzysztof Parciany – rozmawiamy z artystą, który tworzy w Łobzie, a pracuje w powiecie drawskim

W poniedziałek, 25 kwietnia w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Parcianego. Artysta zaprezentował swój dorobek artystyczny, a przy okazji spotkania udało się nam z nim porozmawiać.

Krzysztof Parciany na co dzień mieszka w Łobzie. Tam, tworzy i bierze udział w czynnym życiu kulturalnym. Gra na gitarze i jest członkiem Łobeskiej Orkiestry Dętej.

Spotkanie z gośćmi i artysta poprowadziła Ewa Kamińska-Mikołajczyk z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Krzysztof Parciany Malarstwa uczył się prywatnie. Był uczestnikiem wielu warsztatów malarskich. Z wykształcenia mgr fizjoterapii. Jednocześnie muzyk. Pracował w latach 90 tych zeszłego stulecia w galerii sztuki malarskiej w Kamieniu Pomorskim. Prowadząc wystawy malarskie  nabierał ogłady plastycznej. Zaczynał od techniki olejnej , malując proste formy o tematyce morskiej . Po kilku latach malowania różnych  tematów zafascynował się koniem. Zaczął malowanie ich portretów. Fascynacja jego  gracją  to kolejne obrazy  koni w ruchu.Od niedawna  fascynacja malarstwem batalistycznym. Obecnie wprowadził strukturę do obrazów. Używa szerokiej gamy kolorystycznej. Jego twórczość nie zamyka się w jednej tematyce…Otwarty na piękno i estetykę. Autor kilku  wystaw malarstwa.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej