Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Baja Drawsko. Początek sezonu rajdowego bez niespodzianek

  • Napisane przez  DSI
Fot. Wiesław Burkiewicz Fot. Wiesław Burkiewicz

Baja Drawsko rozpoczęła sezon rajdów terenowych w Polsce. W tym roku rajd na poligonie drawskim odbywał się w formule jednodniowej, a baza i Centrum Kierowania Rajdem zlokalizowane zostało na poligonie.

Na najtrudniejszych i najdłuższych rajdowych trasach w Polsce rywalizowali kierowcy samochodów, ciężarówek, pojazdów SSV, motocykli oraz quadów.

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie w 2022 to bardzo kompaktowa trasa. Były to dwa odcinki specjalne, ponad trzysta kilometrów rywalizacji i niezwykłe emocje towarzyszące rozpoczęciu nowego sezonu.

Na liście zgłoszeń znalazło się dwadzieścia siedem załóg w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Pięć załóg zgłosiło się do startu w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, a siedem w Baja Poland Series. Lista zgłoszeń Mistrzostw Polski Rajdów Baja i Pucharu Polski w Rajdach Baja liczyła dwudziestu czterech kierowców rywalizujących za kierownicą motocykli i quadów.

Na starcie nie zabrakło mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej – Krzysztofa Hołowczyca z Łukaszem Kurzeją. W tym roku w Drawsku Pomorskim wystartowali za kierownicą BMW X3 CC, którym sięgnęli po mistrzowski tytuł w minionym sezonie.

Tutaj nie było niespodzianek. Zespół Hołowczyc/Kurzeja ponownie okazał się najlepszy. Za nimi po wszystkich odcinkach jako drudzy na metę wjechał team Michał Małuszyński i Julita Małuszyńskia w Mini John Cooper Works Rally. Jako trzeci na metę wjechał team Paweł Molgo i Maciej Marton w Fordzie F-150.

Niespodzianek nie było także w rywalizacji w stawce motocyklowej i quadowej. Jak się można było spodziewać  przewodził tutaj Maciej Giemza, dobrze znany z tras najtrudniejszego rajdu na świecie – Rajdu Dakar. Zawodnik Orlen Team będzie obronił tytuł Mistrza Polski w Rajdach Baja.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej