Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Powstała Stanica Jeździecka. Nowe miejsce na turystycznej mapie powiatu.

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan, Tomasz Noga Fot. Adam Cygan, Tomasz Noga

Od dzisiaj na mapie powiatu drawskiego pojawiło się nowe miejsce dedykowane miłośnikom turystyki konnej. Jest to stanica jeździecka zlokalizowana na terenie gminy Drawsko Pomorskie na powstającym szlaku konnym.

Nowa Stanica Jeździecka to miejsce na szlaku, w której można bezpiecznie zatrzymać się z końmi na odpoczynek. Nowe miejsce znajduje się (53.464733,15.836094) nieopodal parkingu leśnego przy drodze 175, pomiędzy pensjonatem Dzikowo a bazą wojskową Konotop.

Powstała Stanica Jeździecka. Nowe miejsce na turystycznej mapie powiatu.

Miejsce dla turystów konnych przygotowało Nadleśnictwo Drawsko przy współpracy ze Stajnią Mielenko.  Dzisiaj nastąpiło otwarcie stanicy. W spotkaniu poza amatorami jeździectwa wzieliudział Zbigniew Łukomski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko oraz Magdalena Wilkoń i Bernard Gudziejewski ze Stajni Mielenko.

Powstała Stanica Jeździecka. Nowe miejsce na turystycznej mapie powiatu.

Cieszę się, że udało się stworzyć kolejne miejsce dla turystów, szczególnie w momencie gdy hippika staje się coraz bardziej popularną formą aktywności i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Mam nadzieję, że to miejsce będzie chętnie wykorzystywane przez jeźdźców i turystów – powiedział Zbigniew Łukomski.

Nowa stanica jeździecka to ogrodzone i bezpieczne miejsce przy nowym szlaku konnym z dala od ruchu kołowego. Posiada wiatę, miejsce na ognisko, stoły i ławy oraz stanowiska dla koni.

 

Dodatkowe informacje

  • Mapa:
  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej