Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pierwsze mecze Lecha w nowym sezonie

  • Napisane przez  Łukasz Smoleński
Pierwsze mecze Lecha w nowym sezonie

W pierwszym tygodniu sierpnia drużyna seniorów Lecha Czaplinek rozegrała dwa ostatnie mecze kontrolne przed sezonem 2021/2022. We wtorek 3 sierpnia zagraliśmy z Pionierem 95 Borne Sulinowo, z którym przegraliśmy 1:2, zaś w piątek 6 sierpnia zremisowaliśmy 1:1 z zespołem KP Drawsko Pomorskie. Obie bramki w tych spotkaniach dla naszej drużyny zdobył Mateusz Pawłowski. Przed pierwszym meczem ligowym poznaliśmy kadrę na nowy sezon liczącą 22 zawodników, która przedstawia się następująco:

  • bramkarze: Łukasz Urkiel, Jarosław Handel, Kacper Tomaszewicz,
  • obrońcy: Bartłomiej Woźniak, Paweł Kibitlewski, Kacper Lutyński, Mateusz Krasoń, Adam Groździej, Wojciech Sekrecki, Maksym Kunert, Adrian Kuzio,
  • pomocnicy: Piotr Kibitlewski, Dawid Sobol, Bartłomiej Simiński, Mateusz Pawłowski, Hubert Pytka, Mariusz Kondratowicz, Maciej Górniak, Igor Szafarz, Mateusz Jureczko,
  • napastnicy: Szymon Stróżyk, Kacper Szpakowski.

W trakcie letniego okresu transferowego doszło do kilku zmian kadrowych. Z klubu odeszli: Bartłomiej Babiak, Oskar Rechtziegel (do Vinety Wolin), Patryk Kowalczyk, Wiktor Wasyłyszyn (do Pogoni Połczyn Zdrój), Damian Gałosz, Marcin Resiak, Tomasz Tomczak (do Orła Wałcz), Jakub Krzemień (do MKP Szczecinek), zaś na wypożyczenie do Orła Wałcz udał się Sławomir Bakiewicz. Do kadry zaś dołączyli: Kacper Tomaszewicz (z Hubertusa Biały Bór), Adam Groździej, Wojciech Sekrecki, Maksym Kunert (z drużyny juniorów starszych), Adrian Kuzio, Mateusz Pawłowski, Maciej Górniak (z Pioniera 95 Borne Sulinowo), Bartłomiej Simiński (z Drzewiarza Świerczyna), Hubert Pytka (z Olimpu Złocieniec), Mariusz Kondratowicz (z Błoni Barwice) oraz Mateusz Jureczko (z MKP Szczecinek). Trenerem zespołu niezmiennie jest Piotr Kibitlewski, jego asystentem Kamil Lutyński, zaś kierownikiem Zbigniew Florczak.          

W niedzielę 15 sierpnia rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy w sezonie 2021/2022 KEEZA Klasy Okręgowej grupa 4. Na stadionie miejskim w Czaplinku mierzyliśmy się z Piastem Chociwel, z którym wygraliśmy 2:0 po bramkach Dawida Sobola i Macieja Górniaka. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Urkiel - Krasoń, Kuzio, Groździej, Sobol - Simiński, Kibitlewski, Pytka (46' Woźniak), Stróżyk - Szpakowski (80' Kondratowicz), Górniak.

Kolejny mecz rozegraliśmy w sobotę 21 sierpnia na boisku w Barnimiu. W spotkaniu 2. kolejki graliśmy z zespołem Drawy Drawno, z którym wygraliśmy 3:2. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Maciej Górniak, zaś jedną Bartłomiej Simiński. Dla przeciwników gole zdobyli Kacper Banaszak i Waldemar Jędrasik. W tym meczu wystąpiliśmy w zestawieniu: Urkiel - Krasoń, Kuzio, Woźniak, Groździej - Pytka (68' Kondratowicz), Kibitlewski, Simiński, Stróżyk (28' Jureczko) - Szpakowski (89' Kunert), Górniak.

W sobotę 28 sierpnia na stadionie w Czaplinku mierzyliśmy się w ramach 3. kolejki ligowej z KP Drawsko Pomorskie. To spotkanie przegrywamy wysoko 0:5 po dwóch bramkach Michała Kujawki oraz po jednej Tomasza Walkiewicza, Mateusza Nowika i Bartłomieja Pawłowskiego. W tym meczu wystąpiliśmy w składzie: Urkiel - Krasoń (69' Sekrecki), Kuzio, Woźniak (75' Kibitlewski Paweł), Groździej - Jureczko, Kibitlewski Piotr, Kondratowicz (46' Pytka), Stróżyk - Szpakowski (46' Simiński), Górniak.

W poniedziałek 23 sierpnia poznaliśmy swojego rywala, z którym przyjdzie nam się mierzyć w ramach 3 rundy Pucharu Polski ZZPN. W środę 1 września zagramy na wyjeździe z Pionierem 95 Borne Sulinowo. Ponadto w sierpniu zostały zamontowane piłkochwyty na nowym boisku treningowym, jak również zakupiono nowe bramki przenośne oraz kamerę cyfrową do nagrywania meczy naszych drużyn.

W sierpniu również swój pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie zagrała drużyna oldbojów Lecha występująca w I lidze PLO. W sobotę 21 sierpnia przegraliśmy na wyjeździe 1:2 z Amatorem Kołobrzeg. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Robert Sapiński.

We wrześniu do rozgrywek ligowych w sezonie 2021/2022 przystąpią drużyny młodzieżowe Lecha. Zespół trampkarzy prowadzony przez trenera Dariusza Łacnego będzie występował w koszalińskiej grupie 3 C1 Trampkarz mierząc się w niej ze Spartą Węgorzyno, Światowidem 63 Łobez, Orłem Łubowo, Olimpem Złocieniec, AP Drawsko Pomorskie oraz Juniorem Kalisz Pomorski. Drużyna juniorów starszych trenera Jakuba Łacnego będzie zaś występowała w koszalińskiej II lidze okręgowej A1 Junior grupa 2 mierząc się w niej z Koroną Człopa, Santosem Kłębowiec, Pogonią Połczyn Zdrój, Spójnią Świdwin oraz Wspólnymi Różewo.

Zachęcamy wszystkich naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili naszego klubu na portalach Facebook oraz YouTube. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, fotorelacje, skróty ze spotkań ligowych itd. Jednocześnie zachęcamy do finansowego wsparcia Lecha Czaplinek poprzez wpłaty na konto Pomorskiego Banku Spółdzielczego: 24 8581 1027 0400 0811 2000 0001.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej