KPS Czaplinek na turniejach piłki siatkowej plażowej dziewcząt

• Napisane przez  Łukasz Smoleński

W czerwcu zawodniczki klubu KPS Czaplinek uczestniczyły w turniejach piłki siatkowej plażowej dziewcząt rozpoczynając tym samym sezon rozgrywek w tej dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje coraz bardziej na popularności.

W sobotę 12 czerwca KPS Czaplinek wziął udział w Grand Prix Szczecina w siatkówce plażowej dziewcząt. Z tych zawodów dziewczęta wracają  z „tarczą”. W kategorii kadetka/juniorka 3. miejsce zajęła para Kuzio/Waszajło M., tuż za nią para Sobala/Gabryś, zaś para Waszajło R./Kaczir uplasowała się na pozycjach 5-6. W kategorii młodziczka na 3. miejscu zawody ukończyła para Zalewska/Michaliszyn, na miejscach 5-6 uplasowała się para Uszakiewicz/Swędzikiewicz. Pozostałe pary Kliszczak/Wojtczak, Gajewska A./Gajewska L. oraz Nowacka/Rylik ukończyły turniej na dalszych pozycjach 7-12.

We wtorek 15 czerwca zawodniczki klubu Wiktoria Sobala i Aleksandra Gabryś, uczęszczające do I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku, zajęły 2. miejsce w Licealiadzie  dziewcząt w siatkówce plażowej, którą rozegrano w Kołobrzegu.

W sobotę 19 czerwca w Kołobrzegu zostały rozegrane mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w siatkówce plażowej dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych: juniorka oraz młodziczka. W turnieju tym klub reprezentowało 8 par: 5 par w rozgrywkach młodziczek i 3 pary w rozgrywkach juniorek. Warunki do gry jakie panowały w tym dniu w Kołobrzegu nie były zbyt korzystne dla wszystkich uczestniczek. Wysoka temperatura, żar z nieba i palący w stopy piach sprawiły, że większość zespołów grała w skarpetkach. Wśród młodziczek najlepiej zaprezentowała się para Uszakiewicz/Swędzikiewicz, która w spotkaniu o ćwierćfinał musiała w trakcie gry poddać mecz ze względów zdrowotnych. Pozostałe pary zakończyły turniej na pierwszej lub drugiej rundzie.

Zdecydowanie lepiej poszło juniorkom. Para Kuzio/Waszajło M. oraz Sobala/Gabryś walczyły o występ w półfinale turnieju. Niestety w obu przypadkach nie udało się wprowadzić żadnej z par do tej fazy rozgrywek. Bliżej awansu do najlepszej czwórki była Patrycja z Mają, które po dobrym meczu uległy parze ze Szczecina 12:15, 14:16.

W niedzielę 20 czerwca w Kołobrzegu zakończyły się mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. W tym dniu do rywalizacji przystąpiły kadetki. Klub reprezentowała w tej kategorii para Kuzio Patrycja/Waszajło Maja. W meczu otwarcia po niemrawym początku i porażce w pierwszym secie, w dwóch kolejnych partiach zwyciężamy zdecydowanie i meldujemy się w drugiej rundzie.

W niej dziewczęta trafiły na faworytki turnieju i to spotkanie niestety przegrały pomimo bardzo dobrej i wyrównanej gry. W meczu nr 3, którego stawką jest awans do najlepszej czwórki turnieju, los kojarzy ponownie z parą szczecińską Augustyniak/Fidler, z którą dzień wcześniej zawodniczki z Czaplinka odpadły na tym samym etapie, ale w kategorii juniorek.. Spotkanie to lepiej rozpoczyna para z KPS Czaplinek, która zwycięża pierwszego seta. Druga partia pada łupem rywalek, więc o awansie do półfinału decyduje tie-break. Gra toczy się punkt za punkt, a w końcówce dziewczyny wychodzą na prowadzenia 13:11. Niestety 4 kolejne punkty zdobywają rywalki i to one ponownie cieszą się z awansu do strefy medalowej. Było blisko, nawet bardzo blisko, ale taki jest sport.

Mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego zawodniczki kończą niepocieszone, ale bogatsze w kolejne bezcenne doświadczenia turniejowe.