Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Będą wspólne działania szkoły i stowarzyszenia w Akcji Eksploracyjno-Historycznej Jezioro Tajemnic.

  • Napisane przez  Mariusz Kapczuk
Będą wspólne działania szkoły i stowarzyszenia w Akcji Eksploracyjno-Historycznej Jezioro Tajemnic.

W środę podpisana została umowa pomiędzy Zespół Szkół w Czaplinku a Tempelburg Stowarzyszenie Historyczno - Kulturalne, dotycząca wspólnego prowadzenia Akcji Eksploracyjno-Historycznej Jezioro Tajemnic.

W kwietniu 2019 r. prowadzenie akcji Jezioro Tajemnic, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim powierzyło Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku – aktualnie Zespołowi Szkół w Czaplinku.

Dzięki podpisanej dzisiaj umowie, młodzież szkolna w tym ze Szkolne Biuro Turystyczne przy Zespole Szkół w Czaplinku, mieszkańcy gminy Czaplinek ,powiatu drawskiego, nurkowie, poszukiwacze i pasjonaci historii zrzeszeni w kilku stowarzyszeniach i grupach, będą mieli okazję wspólnie odkrywać tajemnice akwenów na pojezierzu drawskim i terenów wokół nich.

Zarząd Powiat Drawskiego, wsparł tą inicjatywę, przekazując podwodnego drona Chasing GLADIUS.

Za pomocą tego sprzętu będziemy mogli weryfikować i monitorować podwodny ekosystem – informuje stowarzyszenie.

Zaawansowana kamera umożliwi rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K UHD, pozwalając na ukazanie prawdziwego, podwodnego świata. Urządzenie umożliwia maksymalne zanurzenie na głębokość do 100 m i pracę pod wodą przez 2 godziny.

Oprócz działań eksploracyjnych, jednym z głównym zadań, które stawiamy sobie wspólnie z Zespołem Szkół, jest weryfikacja a następnie oczyszczanie naszych jezior, plaż z zalegających podwodnych śmieci i niebezpiecznych przedmiotów. Wszystkich chcących przyłączyć się do akcji JT, zapraszamy do kontaktu i wspólnych działań – poinformowali społecznicy

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej