Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak obchodzili 11 listopada w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Grzegorz Skurczyński

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość

W Drawsku Pomorskim uroczystości rozpoczęły się w szkole podstawowej, gdzie dzieci, młodzież i dorośli śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Kolejnym punktem obchodów była msza święta w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele pw. Z.P.N.J.Ch. Wzorem lat ubiegłych nie mogło zabraknąć również wystawy historycznej, której oficjalne otwarcie, połączone z prezentacją artystyczną – przygotowaną przez dzieci z drawskiej podstawówki – odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Zbigniew Ptak - Burmistrz Drawska Pomorskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że święto 11 listopada to najważniejszy dzień dla każdego Polaka, dzień, w którym powinniśmy się cieszyć, ale również jest to czas zadumy, refleksji oraz wspomnienia tych, którzy oddali życie walcząc za Ojczyznę. Wystawę przygotowali Wiesław Piotrowski oraz Jerzy Czarnecki

Ostatnim punktem obchodów rocznicowych był wspaniały koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Drawsku Pomorskim pod dyrekcją Tomasza Stawickiego, który odbył się w drawskim centrum kultury.

Organizatorami tegorocznych obchodów rocznicowych był Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim, Szkoła Podstawowa oraz Ośrodek Kultury.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej