Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zebrano przyczepę elektrośmieci a na placu można było kupić kwiaty i krzewy. Targi „Mój Ogród”

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Drawski Park im. Fryderyka Chopina w piątek 11 czerwca stał się miejscem targów „Mój Ogród”. Drawskie Targi „Mój Ogród” – bo tak brzmi ich aktualna nazwa - odbywały się w stolicy powiatu już po raz szesnasty. W swojej historii nie odbyły się tylko raz i było to w ubiegłym roku.

Także i w tym roku pandemia pokrzyżowała plany organizatorom. Z uwagi na ograniczenia termin był przesuwany.

"Mój Ogród" to targi, które, oprócz sprzedaży wyrobów regionalnych wytwórców, są okazją do promocji działalności gospodarczej, rękodzieła i ciekawych działalności twórczych.

artystyczne.

Na placu targowym stanęły również stoiska Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy, Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim, Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego w Drawsku Pomorskim.

Galeria

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Swoją premierę w tegorocznym wydarzeniu miał także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który promował program "Polska Smakuje".

Dyrektorem targów był Romuald Kurzątkowski, a organizatorami Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim i Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego w Drawsku Pomorskim przy wsparciu Starostwa Drawskiego i gminy Drawsko Pomorskie.

Cała przyczepa elektroodpadów

Tradycją jest już to, że w trakcie targów prowadzona jest zbiórka elektrośmieci. Tak było i w tym roku. W zaciszu parkowego parkingu prowadzono zbiórkę elektroodpadów, wymieniając je na krzewy, kwiaty i budki lęgowe. Elektroodpadów zebrano całą przyczepę.

Strefa relaksu w cieniu Bartka

Przy największym dębie w parku można było odpocząć w stworzonej strefie relaksu. Na polanie parkowej pojawiła się kolekcja dawnych widokówek, a dzieci mogły kolorować. Każdy mógł również rozwiązać krzyżówkę z regionalnymi zagadkami.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej