Sztab WOŚP w Wierzchowie: JUŻ DZIAŁAMY…!

  • Napisane przez  Anna Mroczek, Szef Sztabu #5702
Sztab WOŚP w Wierzchowie: JUŻ DZIAŁAMY…!

Sztab #5702 przy Szkole Podstawowej im. 2 WDP gen. J.H. Dąbrowskiego w Wierzchowie melduje PEŁNĄ GOTOWOŚĆ do pracy na rzecz 29. Finału WOŚP.

W tym roku, pomimo wielu obostrzeń związanych z pandemią, postanowiliśmy przyłączyć się do wspólnego dzieła pomocy najmłodszym, realizowanego przez Fundację Jurka Owsiaka. Niestety, w ramach 29. Finału WOŚP w Wierzchowie nie możemy zorganizować imprezy zamkniętej w hali Szkoły Podstawowej dla wspaniałych mieszkańców gminy Wierzchowo.  Postanowiliśmy jednak zjednoczyć wszystkich i, po raz kolejny, skupić nasze wysiłki na wspólnym celu – wsparcia zbiórki pieniędzy dla szpitalnych oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Ogłaszamy z dumą, że 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra już w sercach wielu mieszkańców Wierzchowa i okolicznych wsi.

Nad koordynacją zadań działa wspaniały zespół ludzi – tworzących Sztab #5702, są to pracownicy Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. Razem z nami wygrywają Finał nasi młodzi i pełni zapału Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. W tym roku jest ich 19-cioro.

Sztab WOŚP w Wierzchowie: JUŻ DZIAŁAMY…!

Wspiera nas też olbrzymia rzesza wspaniałych darczyńców, do których należą mieszkańcy naszej gminy, lokalni przedsiębiorcy, a także mieszkańcy sąsiedniej gminy Złocieniec. Od niedzieli 24 stycznia pełną parą ruszyły licytacje online gadżetów WOŚP, przedmiotów i voucherów ofiarowanych nam przez darczyńców. Na dzień dzisiejszy mamy łącznie 166 licytacji! A każdego dnia dołączają do nas kolejni fundatorzy. Mimo wielu problemów i odizolowania, z jakim mamy do czynienia w obecnym czasie, to właśnie mieszkańcy gminy Wierzchowo, jak również – gminy Złocieniec, pokazują nam, że w najtrudniejszych chwilach potrafimy działać razem i jednoczyć się dla wspólnej idei GRANIA z WOŚP. Dla wszystkich ludzi, którzy pragną wspierać 29 Finał WOŚP uruchomiliśmy wirtualną Skarbonkę, pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/hzcbqy Nasze licytacje odbywają się – zgodnie z regulaminem Fundacji WOŚP, za pośrednictwem allegro. Wszystkie linki do konkretnych aukcji oraz prezentacje przedmiotów/voucherów są na bieżąco umieszczane na facebook’owej stronie sztabu: WOŚP Sztab SP Wierzchowo. (https://www.facebook.com/wospsztab.spwierzchowo). Zainteresowanie licytacjami jest ogromne! I zaskoczyło nas bardzo mile.

Oprócz licytacji, które potrwają do 31.01.2021 roku, w dniu wielkiego Finału, na ulice wsi wyruszą wolontariusze, kwestujący do puszek WOŚP. A my, aby jak najbardziej wesprzeć ich zadanie, będziemy zachęcać wszystkich do  pójścia na spacer – pod hasłem „Wyjdę na niedzielny spacer dla WOŚP”. Oj, będzie się działo!

To właśnie MY – pokażemy, że WOŚP gra do końca świata i jeden dzień dłużej!  I WYGRAMY ten nietypowy – 29 Finał WOŚP w sercach mieszkańców gminy Wierzchowo!

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej