Ogień: Strażacy pojechali raz, kilka godzin później musieli wracać

  • Napisane przez  OSP Czaplinek
Fot. OSP Czaplinek Fot. OSP Czaplinek

W sobotę około godziny 15:18 strażacy zostali zadysponowani do pożaru komina w budynku wielorodzinnym przy ul. Szczecineckiej w Czaplinku. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że zapaliła się sadza w jednym z kanałów kominowych.

Polecono wygasić w piecu, rozstawić podnośnik koszowy i stracić sądzę przy pomocy kuli kominiarskiej. Z uwagi na konstrukcje komina i stopień zaklejenia przewodu polecono również użycie gaśnicy proszkowej oraz lancy kominowej. Na miejscu również pojawił się kominiarz. W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Czaplinek oraz 2 zastępy JRG Drawsko Pomorskie.

Na tym jednak akcja się nie zakończyła

Około godziny 20:51 służby została zadysponowana ponownie na ul. Szczecinecką do budynku, w którym wcześniej zapalił się komin. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań pojawiło się zadymienie.

Po przybyciu na miejsce polecono zlokalizować źródło dymu. Po krótkim rekonesansie i zerwaniu desek z podłogi na strychu zlokalizowano belki w szczelinach których tliły się zarzewia. Polecono przy pomocy piły mechanicznej i podręcznego sprzętu burzącego wykonać dostęp i zlikwidować zagrożenie.

W działaniach udział brały 2 zastępy OSP Czaplinek oraz 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej