Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

FAMILIJNY! Projekt stowarzyszenia „Nasza Świerczyna”

  • Napisane przez  Maciej Słomka
FAMILIJNY! Projekt stowarzyszenia „Nasza Świerczyna”

FAMILIJNY, to projekt Stowarzyszenia „Nasza Świerczyna.  Realizowaliśmy go od kilkunastu tygodni, oczywiście z uwzględnieniem obostrzeń związanych z pandemią – informuje Maciej Słomka.

Projekt przewidywał warsztaty dla dzieci i rodziców zajęcia praktyczne związane z budową gier planszowych, festyn mikołajkowy. Niestety część zaplanowanych warsztatów musiało się odbyć online, warunki sanitarne nie pozwoliły na działania w normalnym trybie.

Rodzinnie tworzyliśmy duże gry - warcaby, domino, cymbergaj, przeplotkę, wymagało to wielu godzin pracy i dużego zaangażowania uczestników programu. Gry te mogą stać się alternatywą formą aktywności rodziców i dzieci – opowiada Maciej

Do dyspozycji uczestników są także różnorodne gry planszowe, dzięki którym można miło i rodzinnie spędzić czas. Podsumowaniem projektu miały być stacjonarne Mikołajki, jednak zamierzenia zostały zweryfikowane przez panującą pandemię. Niemniej jednak Mikołaj wraz ze swoją ekipą  pojawił się i przyniósł dzieciom podarunki. Spacerował w Świerczynie, Sośnicy, Wielbokach, Otrzepie wywołując wielką radość młodszych i starszych. 

Wielkie podziękowania kierujemy do rodziców, dzięki Wam powstaje coś nowego i inspirującego, a także realizują się ciekawe pomysły. Gry tworzyli Panowie Sławek, Roman, Cezary, Mateusz , Konrad, Paweł natomiast w przygotowaniach i w spacerze Mikołaja uczestniczyły Panie Milena, Aleksandra, Justyna, Klaudia, Mariola, Małgosia , Agata oraz Panowie Maciej, Roman, Piotr,  Daniel. Za pomoc dziękujemy także Pani Stasi i Panu Józefowi. Za ofiarowanie materiału do naszych gier dziękujemy także Panu Edwardowi – dziękuje stowarzyszenie.

  • Projekt dofinansowano ze środków "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Złocieńcu: Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim.
  • Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego,
  • Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wierzchowo
  • jak też ze środków własnych Stowarzyszenia„ Nasza Świerczyna”.
FAMILIJNY! Projekt stowarzyszenia „Nasza Świerczyna”

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej