Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

4 powody by kupić kompresor samochodowy

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
4 powody by kupić kompresor samochodowy

Kierowcy coraz częściej decydują się na zakup własnego kompresora samochodowego, aby zrezygnować z korzystania ze zwykłej pompki czy urządzeń dostępnych na stacjach benzynowych. Czy to dobre rozwiązanie? Czy rzeczywiście warto zainwestować w tego typu sprzęt? Oto kilka korzyści płynących z zakupu kompresora samochodowego.

Przygotowanie na każdą okoliczność

Kompresory samochodowe przeważnie są stosunkowo lekkie i mają kompaktowe wymiary. To sprawia, że taki sprzęt można wozić ze sobą w bagażniku auta i być przygotowanym na każdą okoliczność. Nigdy nie wiemy, kiedy przydarzy nam się niemiła niespodzianka na trasie, np. złapanie gumy. Co prawda w takiej sytuacji najlepiej jest po prostu wymienić koło, ale nie każdy kierowca poradzi sobie z tym samodzielnie, nie zawsze też wozimy ze sobą zapasowe koło w bagażniku. Innym rozwiązaniem jest usunięcie usterki za pomocą specjalnego zestawu naprawczego, jeśli złapaliśmy gumę z powodu najechania na gwóźdź lub inny ostry przedmiot. Po jego użyciu konieczne jest dopompowanie koła, a dzięki kompresorowi zrobimy to szybko i będziemy mogli kontynuować podróż do domu czy najbliższego zakładu wulkanizacyjnego.

Pompowanie kół bez wysiłku

Pompowanie kół przy użyciu zwykłej pompki często jest męczące, zwłaszcza w przypadku samochodu czy motocykla. Mając kompresor, nie musimy ruszać ręką ani nogą, wystarczy podłączyć go do źródła zasilania, aby opona szybko napełniła się powietrzem. Ponieważ nowoczesne modele są przystosowane do zasilania z gniazda zapalniczki, mogą być bez przeszkód używane nawet z dala od domu, w trasie. Co więcej, kompresory samochodowe to bardzo praktyczne urządzenia. Nadają się one do pompowania kół aut i innych pojazdów (np. motocykla czy roweru), znajdują zastosowanie również w innych sytuacjach. To sprzęty, za pomocą których można napompować materac do spania dla gości czy zabawki na plażę dla dziecka. Przystosowane do tego kompresory mają w zestawie wymienne końcówki.

4 powody by kupić kompresor samochodowy

Nieskomplikowana obsługa

Czy kompresor samochodowy to trudne w obsłudze urządzenie? Zwykle napompowanie koła nie sprawia dużego problemu, zwłaszcza po zapoznaniu się z dołączoną do zestawu instrukcją. Poza tym dostępne obecnie na rynku modele są wyposażone w różne ciekawe rozwiązania, pozytywnie wpływające na komfort użytkowania. Kompresory coraz częściej mają np. funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu ustawionego ciśnienia docelowego czy oświetlenie LED, ułatwiające pompowanie kół po zapadnięciu zmroku. Należy wspomnieć też o wbudowanych zabezpieczeniach zapewniających ochronę przed przegrzaniem w wyniku intensywnej pracy. To, czy sprzęt rzeczywiście okaże się łatwy w obsłudze, zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy. Chcąc zyskać pewność, że wybieramy właściwe urządzenie, warto sprawdzić, czym wyróżnia się najlepszy kompresor samochodowy.

Dostępność różnorodnych modeli

W sklepach jest wiele kompresorów samochodowych, które różnią się zarówno wagą i wymiarami, jak i zastosowanymi technologiami, wydajnością czy maksymalnym ciśnieniem. To sprawia, że każdy kierowca może znaleźć urządzenie w pełni dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Kompresory są też zróżnicowane pod względem ceny, a to oznacza, że nie zawsze ich zakup wiąże się z bardzo dużym wydatkiem.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej