Trendy w animacji czytelnictwa, bibliotekarze dowiedzieli się jak to wygląda na świecie

  • Napisane przez  Daniel Puchalski
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Jak wyglądają najnowsze trendy w animacji czytelnictwa? Czy media społecznościowe mogą znacząco przyczynić się do promocji książki? Czym jest gra miejska, nicebook challenge? Jak wykorzystać nowe technologie, wirtualną rzeczywistość, smartfony i tablety, aby rozwijać wśród czytelników pasję do czytania?

21 października na te pytania odpowiedzi szukali bibliotekarze z terenu powiatu drawskiego podczas  szkolenia „Trendy w animacji czytelnictwa – zobacz jak to robią na świecie!

Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy szkolenia mieli okazję podejrzeć prezentowane przez trenera Marcina Skrabkę z firmy Good Books dobre praktyki bibliotek polskich i zagranicznych oraz dzielić się swoimi doświadczeniami z działalności bibliotecznej.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Drawsku Pomorskim. Było ono kolejnym z cyklu szkoleń w ramach realizacji zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto