Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Grabili siano, karmili konie – aktywne spotkanie w stajni w Zarańsku

  • Napisane przez  DSI
Fot. Monika Roszak Fot. Monika Roszak

Monika Roszak, animator w świetlicy w Zarańsku kilka dni temu zaprosiła dzieci z Zarańska na spotkanie z pięknymi zwierzętami jakimi są konie. Dzieci dzięki uprzejmości właścicieli aktywnie spędzili czas w stajni w Zarańsku

Pani Malwina i Pana Krzysztof opowiedzieli nam o koniach i innych zwierzętach zamieszkujących ten uroczy zakątek. Mali słuchacze dowiedzieli się jak należy zachowywać się przy koniach, co konie lubią jeść i jak się nimi właściwie zajmować i pielęgnować – relacjonuje wycieczkę Monika Roszak.

Dzieci miały możliwość nakarmienia i dotykania zwierząt. Dowiedziały się też, ile pracy wymaga prowadzenie gospodarstwa o takim charakterze, a nawet spróbowały tej pracy grabiąc siano w stajni. Gospodarze ciekawie opowiadali o swojej pasji do koni, o trudnej i ciężkiej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy na gospodarstwie.

Grabili siano, karmili konie – aktywne spotkanie w stajni w Zarańsku

Oboje przyznali, że codzienne obowiązki uprzyjemnia im świadomość tego, że ich ciężka praca niesie radość dzieciom.

Serdecznie dziękujemy właścicielom stajni Zarańsko za ciepłe przyjęcie i interesujące opowieści – podsumowali uczestnicy wycieczki.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej