Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Spam telefoniczny

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Spam telefoniczny

Czekasz na ważny telefon. Nareszcie słyszysz dzwonek komórki. Nie masz zapisanego numeru, który się wyświetlił ale odbierasz mając nadzieję, że to właśnie ten telefon na który czekasz. I znowu to samo. Kolejny natrętny telemarketer lub, co gorsza, automat. Spam telefoniczny potrafi naprawdę napsuć krwi. Dlatego wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie jak sobie z nim poradzić. 

Kolejny zestaw garnków czy pożyczka w parabanku?

Telemarketerzy z call center potrafią być bardzo nachalni i rozmowy z nimi często przebywają w dość nieprzyjemnej atmosferze. Szczególnie jeśli nie jesteśmy zainteresowani daną usługą czy produktem, a sprzedawca nie przyjmuje tego do wiadomości. Prośby, żeby więcej do nas nie dzwonić z reguły są nieskuteczne. Bo jeśli dana firma posiada nasz numer w swojej bazie raczej sama z siebie go nie usunie. Często widząc, że dzwoni do nas nieznany numer (szczególnie jeśli jest to numer stacjonarny) odruchowo odrzucamy połączenie nie zastanawiając się czyj to numer, bo jesteśmy praktycznie pewni że jest to telemarketer. Pracownicy call center usiłują sprzedać nam przeróżne rzeczy, których z reguły nie potrzebujemy. Począwszy od garnków i odkurzaczy, przez kolejne oferty operatorów komórkowych i internetowych (nawet jeśli jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej usługi, z pewnością będą nas przekonywać że tak nie jest - zawsze wiedzą lepiej), a skończywszy na bogatej ofercie parabanków z gigantycznym (często przemilczanym) oprocentowaniem. 

Wszyscy mają Twój numer

W dzisiejszych czasach nikt nie jest anonimowy. Można z tym walczyć, jednak prawda jest taka że za dostęp do nowoczesnych technologi płacimy właśnie brakiem prywatności. Nasze numery telefonów posiadają przeróżne firmy, chociaż my sami sobie tego nie życzymy. Tak naprawdę wystarczy nie doczytać całości tekstu przy akceptowaniu regulaminu choćby przy zakupach internetowych i zaznaczyć zgodę na przekazanie swoich danych partnerom handlowym danej firmy. I gotowe, Twój numer właśnie został wpisany na listy co najmniej kilkunastu (jeśli nie kilkudziesięciu) firm, o których istnieniu nawet nie miałeś pojęcia. I znowu telefon dzwoni co chwilę, Ty nie wiesz czyj to numer i sam dzwonek telefonu zaczyna być irytujący. Oczywiście ustawodawca wciąż próbuje regulować w tym zakresie prawo, jednak niewiele to daje. W jeszcze gorszej sytuacji są przedsiębiorcy, których dane znajdują się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i są dostępne dla praktycznie każdego. Przez to częstotliwość otrzymywania przez nich dziwnych ofert jest jeszcze większa niż osób prywatnych.

Co można z tym zrobić?

Dla osób szczególnie zmęczonych telemarketerami z pewnością marzy się jakieś magiczne rozwiązanie. Niestety całkowite pozbycie się niechcianych telefonów nie jest raczej możliwe, można jednak w pewnym stopniu ograniczyć spam telefoniczny. Powstało już całkiem sporo aplikacji na telefony komórkowe, które niejako filtrują połączenia przychodzące. Na czym to polega? Aplikacja zajmuje się identyfikacją numeru i jeśli wykryje spamera automatycznie go zablokuje, a my nie musimy się już zastanawiać czyj to numer. Oczywiście żadna z nich nie jest idealna, więc nie wykryje każdego pracownika call center. Istnieje też wiele stron internetowych, które posiadają ciągle aktualizowany spis szczególnie natrętnych telemarketerów. Można oczywiście w oparciu o nie, systematycznie blokować niechciane numery. Możemy również wycofywać zgody na przetwarzanie danych osobowych i przede wszystkim: czytać dokładnie każdą zgodę, którą podpisujemy lub zaznaczamy.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/czyj-to-numer-sprawdzenie-kto-dzwonil/

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej